Star TV’nin yeni dizisi Yalı Çapkını fırtına gibi esmeye devam ediyor. İlk bölümünden itibaren izlenme rekorları kıran dizi seyirciden tam not almayı başardı. Gülseren Budayıcıoğlu’nun romanından uyarlanan Yalı Çapkını dizisinde kimin hayat hikayesi anlatılıyor? İşte detaylar…

Sezonun en iddialı dizileri arasında yer alan Yalı Çapkını yeni bölümleri ile nefes kesmeye devam ediyor. Cuma akşamlarının vazgeçilmezi haline gelen dizi, dram türünde ilerliyor. Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitabından uyarlanan Yalı Çapkını dizisi gerçek bir hayat hikayesine dayanıyor. Camdaki Kız dizisindeki gerçek karakterlerin kim olduğu ortaya çıkmıştı. Uzan ailesinin hikayesinin anlatıldığının anlaşılması dizinin reyting oranlarının yükselmesini sağladı. Gülseren Budayıcıoğlu kitaplarında yer verdiği danışanlarının gerçek kimliklerini açıklamak istemese dahi, önemli detaylar sayesinde kim oldukları ortaya çıkıyor. Lakin, aynı durum Yalı Çapkını dizisi için yaşanmadı. Henüz, Yalı Çapkını dizisinde kimin hayat hikayesinin anlatıldığı belirlenemedi.

maxresdefault-18

Yalı Çapkını son bölümünde neler oldu?

Teşkilat Cihangir öldü mü? Ceyhan Mengiroğlu diziden neden ayrıldı? Teşkilat Cihangir öldü mü? Ceyhan Mengiroğlu diziden neden ayrıldı?

Cuma akşamı ekrana gelen Yalı Çapkını son bölümünde Ferit ve Seyran arasındaki bağın güçlenmeye başladığı görüldü. Seyran ve Ferit ilk kez öpüştü. Lakin, Seyran’ın sert tepkisi nedeni ile Ferit geri çekilmek zorunda kaldı. Öte yandan Ferit’in sevgilisi Pelo’nun balkondan odalarına girmesi iplerin gerilmesine neden oldu. Seyran, tam Ferit’e karşı yumuşamaya başladığı anda Pelo’nun ortaya çıktığı görüldü. Seyran, ailesinin İstanbul’a gelmesinden dolayı çok mutlu oldu. Suna ve Ferit arasındaki konuşma ise kardeşlerin arasının bozulmasına yol açtı. Zira, Ferit neden Seyran ile evlenmek istediğini açıkladı. Suna’nın düşündüğü gibi kahveyi döktüğü için onunla evlenmekten vazgeçmediğini açıkladı. Suna çok sinirlenerek kardeşine karşı cephe aldı. Yusuf’u arayarak Ferit ile konuşmasını aktardı. Korhanlar yalısında ise gizli sırların açığa çıktığı anlar yaşandı. Seyran’ın gördükleri karşısında yaşadığı şaşkınlık evdekilere karşı mesafeli davranmasına yol açtı. Seyran’ı mutlu etmek isteyen Ferit, ustasına yalan söyledi. Halis Ağa’nın sert sözlerini göğüslemek zorunda kalan Ferit, her şeyden uzaklaşmaya karar verdi. Ferit’in ne yaparsa yapsın sürekli azarlanması Orhan’ın endişe duymasına yol açtı. Seyran ise Yusuf’un yalıya gelişi ile büyük bir şok yaşadı.