Yeni hukuk dizilerinden birisi olarak başlayan kadrosu ve konusuyla dikkat çeken İçimizdeki Ateş dizisi istenildiği gibi bir giriş yapamadı.

İlk bölümün reytingleri beklenildiği gibi olmayan dizinin aynı gün ekrana gelecek olan diğer diziler yüzünden de işi biraz zor duruma düştü. Dört yeni mezun avukatın mücadelesini anlatacak olan dizi aslında iddialı bir yapım. Bu dört tane genç ve hırs dolu avukatın hikâyesinin yanında dizinin diğer başrolleri olan Ceren Benderlioğlu ve Burak Sevinç’in hikâyesi de diziye hareket katıyor.

İlk reyting sonuçları memnun etmemiş olsa bile dizinin hikâyesi daha sonra beğenilip izlenme şansı yakalayabilir. Yaz ekranı mücadelesinde dizinin şimdiden başarılı olup olmayacağını söylemek zor. Ama İçimizdeki Ateş uzun vadede hikâyesi ile seyirciyi etkileyebilecek bir yapım.  

Hangi Dizilerle Rakip Olacak?

Yaz ekranında Perşembe günleri ekranda bir reyting savaşı olacağı kesin. TRT 1 Perşembe günleri Seni Kalbime Yazdım dizisi ile ekranda oluyor. Star TV ise yine iddialı bir yapım olan Duy Beni ile Perşembe günü ekrana gelmeye başlayacak. Her iki dizi de iddialı olduğu için İçimizdeki Ateş dizisinin beğenilmesi gerekiyor. Zorlu bir yarışa başlayan diziye başarılar diliyoruz.

Genco Özak Adım Farah dizisine katıldı! Genco Özak Adım Farah dizisine katıldı!

Ancak dizideki dört genç avukatın yanında ilk bölümle birlikte Ceren Benderlioğlu ve Burak Sevinç’in hikâyesinin de ilgi çekici olduğu kesin. Tülin ve Doğan ikilisi uzun bir zamandır birlikte ve özellikle Tülin Doğan’a çok bağlı. Aralarındaki güçlü tutku hiç azalmayan ikili daha önce bir evlat kaybetmenin acısını da çalışarak çıkarmaya ve toparlanmaya çalışıyor.

Avukatların Mücadelesi

icimizdeki-ates-dizisi-oyuncu-kadrosu-ve-karakterleri--1655825775

Hukuk zor bir alan olduğu için avukatların da idealist ve dürüst kalması bazen zorlaşabiliyor. Ama dizideki Doğan hiçbir zaman satın alınamayacak ve kararlı bir duruş sergiliyor. Aynı şekilde Tülin de böyle güçlü bir karaktere hayat verdiği için onların hikâyesinin de başrollerdeki dört genç oyuncu kadar ilgi çekeceği büyük bir ihtimal. İlk bölümde reytinginin düşük gelmesi de bu dizinin hala bir şansı olmasının önünde engel değil. Çünkü bazen böyle bir giriş yapan diziler de sonradan çok başarılı olabiliyor.

İlk Bölümde Neler Oldu?

Dizinin ilk bölümünde neler oldu? Dizinin başrolünde olan ve Atakan Hoşgören tarafından canlandırılan Mert karakteri dizi başlar başlamaz kardeşi Ceyhun karakteri yüzünden başını derde sokar. Öyle ki bu durumdan kurtulabilmeleri için Ceyhun’un kendisini Mert için feda etmesi gerekir ki bu da hiç kolay olmayacak bir şeydir. Banu ise ablası Bahar’dan birisini gizlemektedir ama seyirciler de onun kim olduğunu çok merak ediyor. Gizlenen kişinin kimliğinin açıklanıp açıklanmayacağı da ayrı bir merak konusudur.

İkinci Bölümde İzleyicileri Neler Bekliyor?

İkinci bölümün en çok merak edilen sorularından birisi ilk bölümde çok sinirlenen Doğan’ın bu hale gelmesinin arkasında kimin olduğu meselesidir. Bu kişinin yani hainin kimliği ikinci bölümün merak edilen sorularından birisidir. Hale’nin bürodan ayrılıp ayrılmayacağı da ayrıca merak ediliyor. Senaryosu üç kişiye emanet edilen İçimizdeki Ateş Perşembe günü ikinci bölümüyle ekranda olacak. Dizinin kalemleri Birol ve Nur Özlem Erginöz ve Nimet Erdem. Murat Onbul’un da yönetmen koltuğunda oturduğu dizinin nasıl devam edeceği çok merak edildi. Dizi zaten soysal medyada ses getirdiği için ikinci bölümde izlenme şansı daha yüksek olabilir. Böylece de ekran mücadelesinde daha iyi bir yer edinecektir. Eylül ayında devam edecek dizilerden birisi olma ihtimali de halen söz konusu.