Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Zafer Algöz’den Haşırt Dı Bilekbord kitabı

Kültür Sanat

9 Şubat 2017 Perşembe 15:51:57

Zafer Algöz’den Haşırt Dı Bilekbord kitabı

Ünlü oyuncu Zafer Algöz, Haşırt Dı Bilekbord adını verdiği kitapta sahnede ve setlerde yaşadığı trajikomik anılarını topladı. Algöz’ün yeni kitabı da raflarda kitapseverler için yerin aldı.

Zafer Algöz'den Haşırt Dı Bilekbord kitabı

Pek çok tiyatro, dizi ve sinema filminde rol alan ünlü oyuncu Zafer Algöz, bu tecrübeleri esnasında sahnede ve setlerde yaşadığı komik anılarına Haşırt Dı Bilekbord adını verdiği kitabında yer verdi.

İnkılâp Kitabevi tarafından basılan kitabın ön sözü ise, Algöz’ün yakın dostu Cem Yılmaz tarafından kaleme alındı.

Zafer Algöz, komedinin efsanelerinden Kemal Sunal ile birlikte rol aldığı Saygılar Bizden dizisi, Ağır Roman çekimlerinde yaşadıkları, A.R.O.G da gülme krizlerine sokan kamera arkası anıları kendi üslubu ile kitabında yayınladı.

Bunların dışında Türk sinemasının efsane isimleri Öztürk Serengil, Sadri Alışık ve Cem Yılmaz gibi Türkiye’ye adını yazdırmış komedyenlerle çalışan Algöz, Müşfik Kenter, Yıldız Kenter, Can Gürzap gibi usta tiyatrocularla olan anlarına da kitabında yer verdi.

Cem Yılmaz’ın Haşırt Dı Bilekbord kitabına yazdığı önsöz ise şöyle:

“Zafer Abimin bu yazılarını okurken gerçekten çok güldüm. Mal güzel. Müthiş bir zamanlama ile yazılmış performanslar gibiler. Bazen bu performanslara canlı tanıklık da ettim, çok şanslıyım. (…) Hem esnek hem beton gibi sağlam öyküler. Peki, hiç düşündünüz mü nedir bunun sebebi? Ben düşündüm. İyi şeyleri ancak iyi çocuklar yapar.

Zafer Abim de hiç yaşlanmayan o iyi çocuklardandır.”

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı