Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Yörük Kültürü resim sergisi ile birlikte tanıtıldı

Kültür Sanat

27 Aralık 2016 Salı 15:27:20

Yörük Kültürü resim sergisi ile birlikte tanıtıldı

Döşemealtı Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen Yörük gelenek, görenekleri ile yaşayış şekillerinin tanıtıldığı Yörük Kültürü ve Resim sergisi Belediye fuaye alanında açıldı.

yörük kültürü ve resim sergisi

Döşemealtı Belediyesinin ev sahipliğinde açılan Yörük Kültürü ve Resim sergisine Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül, Belediye Başkanı Turgay Genç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gültekin Acar, Döşemealtı Muhtarlar Derneği Başkanı Mümin İnce, Genç vekil Cafer Uzunoğlu’nun Güzel Sanatlar Lisesi’nden öğretmenleri ve arkadaşları ile DÖGEM Genç vekilleri katıldı. Kara kalem resim sergisini gezen ve Yörüklerin kullandığı eski eşyaları inceleyen ziyaretçiler tanıtım videosunu izleyip fonda çalan Yörük türkülerini dinledi.

Tören öncesi konuşan DÖGEM üyesi Cafer Uzunoğlu, Yörük Kültürü ve Resim sergisi ile hayalinin gerçekleştiğini söyledi. Uzunoğlu, “Benim özgüvenimin artması ve en büyük hayalimin gerçekleşmesini sağlayan Belediye Başkanım Turgay Genç’e çok teşekkür ederim. Ailem, arkadaşlarım, öğretmenlerim ve bu kadar değerli insan beni gerçekten onurlandırdı ve bundan sonraki çalışmalarım için umut oldu. Herkese sonsuz teşekkür ederim “dedi.

Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ise, “Döşemealtı hızla büyüse ve modern bir görünüme kavuşsa da aslımız olan Yörük kültürü böyle bir sergi ile canlandırıldı. Bizde Belediye olarak böyle bir organizasyonun içerisinde olmaktan çok mutluyuz. Genç vekilimiz Cafer Uzunoğlu’nun resimleri de bir güzel. Kendisine başarılar diliyorum. İleride büyük bir sanatçı olacağına inanıyorum” dedi.

Döşemealtı Kaymakamı Mehmet Baygül de, ilçede son dönemde artan kültürel etkinliklere dikkat çekerek, “Belediye başkanımız Turgay Genç’e sanat ve sanatçılara verdiği destekten dolayı çok teşekkür ederim. Hem de bölgenin yapısı gereği adeta bir kültür ve tarih canlandırılmış. Yörük kültürü bizim özümüz ve aslımız. Cafer kardeşimize de emeğinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Çok büyük bir sanatçı olmasını diliyorum” diye konuştu.

  • yörük kültürü ve resim sergisi
  • yörük kültürü ve resim sergisinden görüntüler
  • yörük kültürü ve resim sergisinden görüntüler 2
  • yörük kültürü ve resim sergisinden görüntüler 3
  • yörük kültürü ve resim sergisi
  • yörük kültürü ve resim sergisinden görüntüler
  • yörük kültürü ve resim sergisinden görüntüler 2
  • yörük kültürü ve resim sergisinden görüntüler 3
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı