Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Yılın Basın Fotoğrafları’na 15 Temmuz damgası

Özel Haber

27 Mart 2017 Pazartesi 14:48:36

Yılın Basın Fotoğrafları’na 15 Temmuz damgası

Bu yıl 32’incisi düzenlenen, Türkiye Foto Muhabirleri Derneği (TFMD) ‘Yılın Basın Fotoğrafları’ 2017 yarışmasında, 2016 yılına damga vuran fotoğraflar değerlendirildi.

Yılın Basın Fotoğrafları'na 15 Temmuz damgası

Antalya’da Rixos Downtown’da ve İstanbul’da toplanan jüri üyeleri, 8 kategori içinde 29 fotoğraf ve 7 seriyi ödüllendirdi.

Ödüle layık görülen eserler, 3-9 Nisan arasında Ankara’da Panora AVM’de sergilenecekler. Yarışmanın ödülleri ise Mayıs ayında Ankara’da yapılacak törenle sahiplerine teslim edilecek.

Nikos Economopoulos, Coşkun Aral, Ahmet Sel gibi usta isimlerin yer alırken, usta isimler Antalya’da Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde öğrencilerle de bir araya geldiler.

Yılın Basın Fotoğraflarına 15 Temmuz’da yaşanan kalkışma da çekilen fotoğraflar damga vururken, Yılın Basın Fotoğrafı ödülünü de burada çekilen bir kare aldı.

Osmancan Gürdoğan 15 Temmuz gecesi Genelkurmay Başkanlığı karargahı önündeki kalabalığın üzerine tankların sürülmesi ile alt geçide düşen insanların fotoğrafı Yılın Basın Fotoğrafı 2017 ödülü yanı sıra Yılın Haber Fotoğrafı ödülünü aldı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Özel Haber

Yukarı