Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Yaşayan Sinema söyleşilerinin ilki gerçekleşti

Kültür Sanat

20 Ocak 2017 Cuma 20:05:55

Son Güncelleme: 20/01/2017 20:06:02

Yaşayan Sinema söyleşilerinin ilki gerçekleşti

Türk sinemasına 1949 yılında Fedakar Ana filmi ile giriş yapan ünlü oyuncu Eşref Kolçak, sanat yaşamı ile ilgili en güzel anlarını gençlere aktardı.

Yaşayan Sinema söyleşilerinin ilki gerçekleşti

Yaşayan Sinema adı ile gerçekleştirilen söyleşilerin ilk konuğu ünlü sinema sanatçısı Eşref Kolçak idi. Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen söyleşide öğrencilerle bir araya gelen Kolçak, öğrencilerle mesleki tecrübelerini paylaştı.

Sanat hayatında 180 sinema filmi ve televizyon dizisini sığdırmayı başaran Kolçak, anılarıyla, Yeşilçam yıllarından bugüne dek Türk Sineması’nın yansımalarını ele aldı.

Genç sinemacılara bu tecrübelerini aktarırken, öğrencilerden de yoğun ilgi gören usta isim, öğrencilere, sanat yaşamında ki en önemli anları ve mesleki deneyimlerini aktardı.

Ünlü oyuncu, söyleşi de öğrencilerin sorularını da cevapladı. “İyi bir sinema sanatçısı olmak iyi rol yapmak değil, canlandırılan karakteri benimsemek, hissetmek ve o kimliğe bürünmektir” diyerek, iyi bir oyuncu olmanın püf noktalarına değindi.

Gençlik yıllarında şöhretin büyülü dünyasına asla kapılmadığını, eşini ve çocuklarını hiçbir zaman ihmal etmediğini söyleyen Kolçak, huzur ve mutluluğu her zaman evinde bulduğunu da belirtti. Kolçak, sinemaya ilgi duyan gençlere, şöhretli de olsalar değer yargılarını asla unutmamaları konusunda da uyarmayı ihmal etmedi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı