FOX TV’nin reyting rekortmeni son dönemlerin en başarılı dizisi Yasak Elma dizisinde Şevval Sam’ın rahatsız olduğu son zamanlarda biliniyordu. Bu defa karar verildi ve Şevval Sam diziden ayrılma kararı aldı. Ender karakteri Yasak Elma’dan çıkacak mı? Ender karakteri için başka bir oyuncu mu geliyor?

İlk bölümü 19 Mart 2018 tarihinde yayınlanan ve o günden bugüne başarı ile devam eden Med Yapım imzalı başarılı dizi, oyuncu kadrosunda her dönem çok değerli isimlere yer vermişti.

Onur Tuna, Talat Bulut, Şafak Pakdemir, Nesrin Cevadzade, İlber Kaboğlu, Barış Kılıç, Ebru Şahin, Tuva Türkay, Sarp Can Köroğlu, Doğaç Yıldız, Nilgün Türksever, Erdal Özyağcılar, Nilperi Şahinkaya, Buçe Buse Kahraman, Gülenay Kalkan, Erdem Kaynarca, Ahmet Kayakesen, Can Nergis, Hakan Karahan, Gökhan Alkan ve daha niceleri gelip geçti Yasak Elma setinden.

Yasak-Elma-1024x504

Eğlenceli gündemi, sempatik Yıldız karakteri, absürt yaklaşımları ile kendisi ile bile dalga geçen bir dizi olarak gönüllere taht kurmuş durumda olan Yasak Elma dizisi bu defaki ayrılık ile ciddi bir sarsıntı geçiriyor olacak. Çünkü bu defa dizinin çekirdek kadrosundan olan, entrikanın belkemiği Ender karakterine hayat veren Şevval Sam ayrılıyor olacak.

Yasak Elma dizisinde Yıldız karakterinin sempatikliği ve doğaçlama yeteneği ile başarılı oyuncu Eda Ece kadar önemli bir diğer isim de tüm entrikanın ortasında yer alan Ender karakteri ile Şevval Sam’dı. Yasak Elma’nın yoğun olarak takip edildiği bir parça olan Ender ve kardeşi Caner’in entrika planları ve sonrasında Caner ve Emir’in komedi dolu operasyon diyaloglarıydı. Şimdi Ender karakterinin ayrılması bu parçayı diziden tamamen kaldırmış olacak. Yani bu ayrılık birçok karakteri ve dizinin akışını da etkileyecek bir durum.

Yasak Elma’dan Şevval Sam Neden Ayrılıyor? Yasak Elma Ender Karakteri Devam Edecek Mi?

60ba429a5542822768ad4c7b-1

İrem Helvacıoğlu Senden Önce dizisinde! Ölene Kadar dizisi isim değiştirdi! İrem Helvacıoğlu Senden Önce dizisinde! Ölene Kadar dizisi isim değiştirdi!

Dizinin Ender karakteri ile yaratılacak boşluğu tolere edemeyeceğini düşünerek Ender karakteri için yeni bir isim arayışına girdiği tahmin ediliyor. Yani Şevval Sam ayrılığı ile Ender karakteri hikayeden çıkartılmayacağı haberi alınmış durumda.

Şevval Sam’ın daha önce de dillendirdiği “Yasak Elma’da yaşlanmak istemiyorum” sözleri ayrılık haberleri olarak yorumlanmış ve gündemde yer bulmuştu fakat dizinin 6.sezonunu şimdiden garantilemesi fakat pandemi sonrası değişen hayat akışında hem vizyonlarda hem de dijital platformlarda projelerin çoğalması ve çeşitlenmesi haklı olarak uzun dönemli bir projeyi oyuncu için kısırdöngüye çeviriyor. Şevval Sam’ında farklı proje ve başarıları kaçırmamak için bu kararı aldığını düşünüyoruz.