İlk gününden itibaren hem reytinglerde hem magazine düşen haberlerle hayatımızda geniş yer tutan Yasak Elma ve oyuncuları yine gündemde. Bu defa da sette alınan sert tedbirler gündemde. Yalancı Elma setinde neler oluyor?

Kanal 7'den yeni günlük dizisi! Gelin dizisi geliyor Kanal 7'den yeni günlük dizisi! Gelin dizisi geliyor

Medyapım’ın sahibi olan Fatih Aksoy yapımcısı olduğu Yasak Elma ile ilgili çok sert kararlar almaya başladı. Nesrin Cevadzade’nin kadrodan olaylı bir şekilde ayrılması, yönetmen ile tartışması, dizinin mahkemelik olması derken şimdi de set ile ilgili alınan önlemler konuşulmaya başlandı.

Nesrin Cevadzade ile sette yaşanan gerginlik sonrası seti de terk etmesini affetmeyen Fatih Aksoy önce Nesrin Cevadzade’nin tamamen hikayeden çıkartılmasına karar vermişti. Bu karar aslında tüm oyuncu kadrosuna ve set çalışanlarına açık bir mesajdı.

t25_yasak-elma-117-bolum-full-235

Sette aynı krizlerin yaşanmasının önüne geçmek ve stoksuz çalışan bir dizi olması sebebi ile Medyapım oyuncu sözleşmelerine yeni bir madde daha ekledi. Birsen Altuntaş’ın haberine göre; seti işini tamamlamadan terk eden oyuncu 10 bölüm ücreti kadar ceza ödemek durumunda kalacak.

Resmi evrak sunamayan yani devlet hastanesinin onayladığı geçerli bir hastalık raporu, yakın derece aile üyelerinin vefatı veya adli makamlardan gelen zorunlu davet mazereti sunamayan hiç kimse artık seti cezai şart olmadan terk edemeyecek.

Yasak Elma Dizisindeki Riskler Neler?

Dizinin başarılı seyir grafiği sonrasında Fatih Aksoy 6.sezon kararı alarak diziyi 200 bölüm çekeceğini belirtmişti. Yasak Elma konusu ve oyuncuları ile ilk sezonundan bu yana birçok oyuncunun değişmesine rağmen hiç kan kaybetmeden bugünlere kadar geldi. Halen yoğun bir ilgi gören dizinin aslında olmazsa olmaz bir çekirdek kadrosu var.

Yasak-Elma-78319-large-image-a41a9aed-eb94-42da-af18-b0a2b818193d

Sempatik oyunculuğu ve doğaçlama yeteneği ile Yıldız karakterine can veren Eda Ece, ikili diyalogları ile ayrı bir dizi konusu olma kapasiteli ikili Caner/Serkan karakterlerine can veren Barış Aytaç ve Serkan Rutkay Ayıköz, son olarak da dizinin üzerine kurulu olduğu entrika temasının kraliçesi Ender karakteri ile Şevval Sam bu çekirdek kadrodan diyebiliriz aslında. Bu çekirdek kadrodan gelecek bir ayrılık diziye çok kan kaybettirir diye düşünsek de sanırız Fatih Aksoy bizimle aynı düşünce de değil. Zira dizide yaşlanmak istemediğini belirterek bir çıkış yapan ve ayrılık kararı gündemde olan bir Şevval Sam sorunu varken böyle sert kuralların sete getirilmesi yeni bir kriz yaşatır mı bilemiyoruz.