Yargı dizisinin düşüşü de yükselişi gibi hızlı mı olacak? Yargı 10. bölümü ile saç baş yoldurttu! Reytingler ilerleyen bölümlerde daha da düşer mi? Ceylin'i Engin'i Türk senaristler uzatma konusunda neden başarısız?

Dün akşam ekrana gelen Yargı dizisinin son bölümü seyirciyi çıldırttı! Yargı dizisinin düşüşü de çıkışı gibi hızlı mı olacak?

Kanal D'nin bu sezon en çok konuşulan işlerinden biri olan başrollerinde Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu'nun yer aldığı Yargı dizisi dün akşam 10. bölümüyle ekrana geldi. Yargı dizisi dün akşam bu sefer hataları ile adından söz ettirdi.

Yargı dizisinde İnci'nin katilinin Engin olduğu ortaya çıkmıştı. Dizi şimdi nasıl ilerleyecek Engin kaçacak mı İnci'nin babasının cinayetiyle mi ilerleyecek derken Engin de yakalnmıştı. Ancak dün akşam dizinin uzatılma ipucu kaliteyi düşürdü.

Yargı dizisi 21 Kasım 2021 Pazar reyting sonuçlarında Total'de de AB'de de zirveyi Teşkilat dizisinde kaptırdı.

ENGİN BİR GECEDE TÜM HERKESİN AÇIKLARINI BULACAK KADAR ZEKİ OLDU

Kanal 7'den yeni günlük dizisi! Gelin dizisi geliyor Kanal 7'den yeni günlük dizisi! Gelin dizisi geliyor

Yargı dizisi izleyicileri dün akşam önce Ceylin'in hareketleri karşısında deliye dönerken asıl tepki gören ise yaptığı acemi davranışları bilinen Engin'in bir gecede tüm Türkiye'nin açıklarını bulan dahi kendinden emin eli kolu uzun bir karaktere 180 derece dönüşmesi Savcı Ilgaz'dan Yekta'ya zor durumda bırakacak tehditler savurması izleyici tarafından çok amatörce bir uzatma girişimi olarak bulundu. 

CEYLİN'İN KÖTÜLÜĞÜ ASLINDA ÖZÜNDE İYİ BİRİ MODASI 

Dizide Ceylin'in dün Savcı Sarp konusunda her şeyi mahvetmesi ve bunu da söylememesi aslında ilk bölümden beri olan bir şey. Ceylin karkateri ilk bölümde de bencil, sadece kendisini ve ailesinin çıkarı doğrultusunda hareket eden, hiç bir etik bakış açısı olmayan, acımasız, diğer insanları arkasına bile bakmadan zor durumda kaldılar mı diye bakmadan kullanıp atan bir karakterdi. Öyle ki Ilgaz'ın Engin için "Engin geçmişinde bir köpeği zehirlemiş, bir hemşire kadını darp etmiş biri" derken Ceylin "Ne var bunda" diyecek kadar kötü kalpli bir izlenim çizmişti. Tabi artık dizilerde baş aşık karakterleri joker furyası gibi kötü ama aslında iyi hayat işte gibi lanse etmek modası olduğu için bunu da oldukça kötü bir şekilde dizilere gösterme modası başladı.  

Dün yayınlanan bölümde Ceylin'in ben karanlık tarafım sözleri ile aslında özünde iyi biri furyası tam olarak böyle bir şey değil. En azından daha sonra tabi ki Ilgaz ile aşk yaşamaya başlayacak ve iyi biri gibi göstermemeli. Son dönem özellikle prime timeda yayınlanan dizilerde verilen mesajlarda toplumumuzun etkilenme kapasitesi de düşünülünce pek hayrılı sonuçlar değil..