Yalancı final mi yapıyor, Yalancı dizisi final mi yapıyor sorularından beklenen yanıt geldi.

İlk bölümü 17 Eylül tarihinde Show Tv’de yayınlanan Yalancı dizisi bilindiği üzere İngiliz dizisi Liar'dan uyarlanmıştı. Gizemli konusu ile izleyiciyi ekranlara kitleyen Yalancı’nın Türkiye uyarlamasında yönetmenliği başarılı isim Hülya Gezer, senaryosunu ise Yazıhane ekibi üstlenmişti.

Dizi özellikle son dönemde Netflix’in yeni ve oldukça iddialı Türk dizisi olan Kulüp’te gösterdiği performans ile tüm dikkatleri ve takdirleri toplayan yetenekli oyuncu Salih Bademci ve yine bir diğer başarılı oyuncu Poyraz Karayel dizisi ile yeteneği akıllara kazınan Burçin Terzioğlu oyunculuğu ile ekranlara taşındı.yalancııı

Yalancı dizisinde Burçin Terzioğlu’nun hayat verdiği yetenekli ve kendini işine adamış bir edebiyat öğretmeni olan Deniz ve Salih Bademci’nin canlandırdığı ünlü cerrah Mehmet Emir’i bir ilk buluşma gecesi sonrası karşı karşıya getiriyor. Uzun süredir özel hayatlarına kimseyi almamış bu iki karakter güzel bir akşam yemeği sonrası sabahında geceyi farklı şekilde insanlara anlatmakta ve Yalancı’nın kim olduğunu göstermeye çalışmaktadırlar. Tecavüze uğradığını dile getiren Deniz öğretmenin hayatını tamamen altüst eden bu olayın aslını ispatlaması ünlü ve saygın olarak bilinen zeki ve psikopat bir cerrah karşısında gayet zorlu ve yıpratıcı bir süreç olmaktadır. Dizi bu gizem ve gerilim konusundaki başarısı ile seyircinin beğenisini toplamıştı. 

yalancı 4

Orjinalinde toplamda 12 bölümden oluşan dizinin Türkiye uyarlaması olan Show TV ekranlarındaki Yalancı yayın gününü değiştirerek 9 Kasım 2021 günü 8. Bölümü ile ekranlara geldi. Ancak dizinin yayın gününü değiştirmesi mi etkili oldu bilinmez ama son bölüm reytinglerinde ciddi anlamda bir düşüş gösterdi.

Perihan Ünlücan Arka Sokaklar'a veda etti! Perihan Ünlücan Arka Sokaklar'a veda etti!

Bu durumda dizinin erken final yapması ciddi anlamda gündeme gelmiş ve konuşulmaya başlanmış durumda. En azından uyarlama olarak başlayıp aslına sadık kalarak ilerleyen ama ekranlarda seyirci tarafından tutunan diğer dizilerde olduğu gibi hikâyeyi geliştirip senaryo ve bölümlerinin uzatılmayacağı kesin görünüyor.