Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Wilma Elles, zorla senet imzalatma iddiası ile ifade verdi

Magazin

22 Mart 2017 Çarşamba 12:48:32

Wilma Elles, zorla senet imzalatma iddiası ile ifade verdi

Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi ile Türkiye’de bir hayran kitlesi edinen ve sonrasında pek çok projede yer alan oyuncu Wilma Elles, eşi ve avukatı, yapımcının şikayeti üzerine ifade verdi.

Wilma Elles, zorla senet imzalatma iddiası ile ifade verdi

2015 yılında sinemalarda yer alan Zilin Sesi adlı filmde oynayan Wilma Elles, film nedeni ile ödenecek ücretin bir kısmını alamadığı için, yapımcıya şantaj yolu ile senet imzalattırdıkları iddiası ile ifade verdi.

Filmin yapımcısı Esen Murat Özteke, “Bana zorla 50 bin TL’lik senet imzalattırdılar” diyerek Elles, eşi ve avukatından şikayetçi olmuştu.

Elles ifadesinde, “Ben yapımcısı Esen Murat Özteke’nin olduğu Zilin Sesi adlı filmde rol aldım. Film ücretinin bir kısmını peşin olarak almıştım. Film sebebiyle 52 Bin 480 TL daha alacağım vardı. Sözleşmeye göre bu para bana en geç 21 Şubat 2015 tarihinde ödenecekti, fakat ödenmedi. Esen Murat Özteke, parası kalmadığı için bana senet vermeyi teklif etti, kabul ettim. Beni gala gününe kadar oyaladı. Avukatım tarafından Özteke’ye ihtar gönderildi. İhtarnameden sonra gala günü senet vermeyi teklif etti. Gala için hazırlanmam gerektiğinden senet için avukatımın gitmesini uygun gördüm” dedi.

‘EN GÜZEL ŞEKİLDE FİLMİMİ TEMSİL ETTİM’

Avukatı Aslan’ın Özteke ile görüşerek senedi aldığını kaydeden Elles, “Galada son derece samimi karşılandım. Çok samimi ortamda gerçekleşen galada yan yana fotoğraflarımız da var. Biz kendisinden zorla senet alsak, böyle bir ortam olmazdı. Galadaki tüm fotoğraflar incelense, böyle bir olayın yaşanmadığı anlaşılacaktır. Ayrıca şikayet galadan hemen sonra yapılmadı. Senedin ödeme tarihi gelmişti. Senedi protesto için bankaya verdim. Şikayet bu tarihten sonra oldu. Protestodan birkaç gün sonra gazetede, Özteke’nin beni şikayet ettiğini gördüm. Borcunu ödememek ve filmi tekrar gündeme taşımak için ismimi kötüye kullandı. Ben çok barışçıl bir insanım. Özteke’ye çok zaman tanıdım. Ödeme zorluğu içinde olduğunu görünce anlayışlı oldum. Her türlü görev ve sorumluluğumu yerine getirdim. Galada da 7 aylık hamile bir kadın olarak en güzel şekilde filmimi temsil ettim” diye konuştu.

‘GALADA ÜCRET GÖRÜŞMESİ YAPMADIK’

Wilma Elles’in eşi işadamı Arif Kerem Göğüş ifadesinde, eşiyle birlikte Gala gecesine katıldığını, galanın yapıldığı salonda ücretle ilgili bir görüşmesinin olmadığını belirterek, “Biz Wilma Elles ve avukatımızla birlikte Özteke’den senet almadık. Alacak verecek olayında hiçbir şekilde bulunmadım” dedi.

SENEDİ ALMAYA TEK BAŞIMA GİTTİM

Wilma Elles’in avukatı Talha Aslan ise, Elles’in yapım şirketinden alacağı ücretin bir kısmının ödenmediğini ifade ederek, “Yapımcı, Wilma hanımı gala gününe kadar oyalamış. Gala günü kalan ücret için senet vermeyi teklif etmiş. Wilma hanımın eşi Kerem Bey beni arayarak durumu anlattı.

Yapımcı Özteke’nin, gala günü senet vereceğini söyledi. Senedi onların adına almamı istedi. Galanın yapılacağı AVM’ye giderek bir kafede Özteke ile buluştuk. Yanımda Wilma Hanım ve Kerem Bey yoktu. Özteke yanında hazır bir senet getirmişti. Hazır senet alamayacağımı söyleyerek, yanımda yeni bir senet yazmasını istedim. Yanında boş senet yokmuş. Benim yanımda olduğunu söyleyerek, kendisine boş senet verdim. Senedi doldurdu ve imzaladı. Borçlumuz hem şahıs, hem de şirket olacaktı ama Özteke şirketi borçlu olarak yazmak istemedi. Zorla senet imzalatsak şirketin ünvanını da yazardık” diye konuştu.

Kaynak: Posta

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı