Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Vezirköprü Belediye Kültür Merkezinde 1. Çocuk Kitapları Günleri etkinliği

Kültür Sanat

5 Ocak 2017 Perşembe 11:11:13

Son Güncelleme: 05/01/2017 11:11:24

Vezirköprü Belediye Kültür Merkezinde 1. Çocuk Kitapları Günleri etkinliği

Samsun’a bağlı Vezirköprü ilçesinde Belediye çocuklar için kitap etkinliği başlattı. 1. Çocuk Kitapları Günlerinin açılışı belediye başkanı ve yazarların katılımı ile gerçekleşti.

Vezirköprü 1. Çocuk Kitapları Günleri etkinliği

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde 1. Çocuk Kitapları Günleri tertiplendi. İlçe belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinliğin açılışı, Başkan İbrahim Sadık Edis ve yazarlar tarafından yapıldı.

İlçe’den bir çok eğitimci ve öğrenci de katılımı ile gerçekleşen açılışa, yazarlar Aziz Sivaslıoğlu, Nihat Gökmen ve İbrahim Ünsal Uçar’da katıldılar.

3 gün süreyle ziyarete açık olacak olan etkinliğin amacı, ülkenin çocuk kitapları üzerine faaliyet gösteren önemli yayın evlerinin ve çocuk kitapları yazarlarının, ortak bir platformda bir araya gelerek, çocuklarla buluştuğu bir etkinlik düzenlemek olduğu iletildi.

Yazarlar yaptıkları konuşmalarda kitap okumanın önemine değinerek, özellikle ortaokul çağındaki çocuklarda kitap okuma konuşunda patlama yaşandığını, bu durumun eğitim açısından son derece önemli olduğuna vurgu yaptılar.

Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, belediye olarak çocukların zihinsel ve duygusal gelişimini artırmak, kitap sevgisini aşılamak, okuma alışkanlığı kazandırmak, anne-baba ve öğretmenlere çocuklara kitap seçme şansı sağlamak için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Yazarlar öğrencilere kitaplarını tanıtıp sorularına cevap vererek öğrencilerin aldıkları kitapları imzaladılar.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı