Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Vezir Parmağına bir yasak da Sandıklı’dan geldi

Film Haberleri

3 Şubat 2017 Cuma 13:34:05

Son Güncelleme: 03/02/2017 13:35:22

Vezir Parmağına bir yasak da Sandıklı’dan geldi

İlk olarak Mersin’e bağlı Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe tarafından yasaklanan, sonrasında ise benzer bir açıklamanın Kayseri’nin Develi ilçesinden geldiği Vezir Parmağı filmine üçüncü bir şok!

Vezir Parmağına bir yasak da Sandıklı'dan geldi

Vizyona girdiği günden bu yana filmin kendisi, başarısı veya başarısızlığından daha çok yapımcısı Mahsun Kırmızıgül ile gündeme gelen filme yasak üstüne yasak geliyor.

Önce Yasemin Yalçın, sonra Gülben Ergen’in paylaştığı mesajlar ve verdiği demeçler ile savunduğu Mahsun Kırmızıgül, kendisi de bir video çekerek eleştirileri sert bir şekilde cevaplamıştı.

Yazıp yönettiği Vezir Parmağı filmi bir ilçe’de daha yasaklandı. Afyonkarahisar’a bağlı, Sandıklı ilçesinin Ak Partili belediye başkanı Mustafa Çöl’de, filmin belediyeye ait sinema salonunda gösterilmeyeceğini açıkladı.

Film ile ilgili açıklama yapan belediye başkanı Çöl, gösterimine neden izin vermediklerini şu cümleleri ile açıkladı:

“Medyada reklamı gösterilen bizlerin milli, manevi değerlerine ters olan, ecdadımızla adeta dalga geçen, sahneleri ve senaryosu Mahsun Kırmızıgül’e ait olan ‘Vezir Parmağı’ adlı filmi belediyemiz sinema salonunda kesinlikle gösterime girmeyecektir. Bu ve benzeri gelenek, örf, adet ve ahlaki hassasiyetlere ters filmlere her zaman karşı olduk ve izin vermeyeceğiz.”

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı