Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Vatanım Sensin kadrosu genişliyor

Dizi Haberleri

27 Aralık 2016 Salı 01:10:28

Son Güncelleme: 27/12/2016 01:10:39

Vatanım Sensin kadrosu genişliyor

Güzel oyuncu Selma Ergeç, Kanal D’nin reyting rekortmeni dizisi Vatanım Sensin’in oyuncu kadrosuna dahil oldu.

vatanım sensin dizisine yeni oyuncu

Bi r dönem ekranları kasıp kavuran dizisi Muhteşem Yüzyıl’da Vatanım Sensin dizisinin başrolü Halit Ergenç’in canlandırdığı Sultan Süleyman karakterinin kız kardeşi olan Hatice Sultan karakterine hayat veren Selma Ergeç, Vatanım Sensin dizisinin oyuncu kadrosuna katıldı.

Başrollerini evli çift Halit Ergenç ve Berguzar Korel’in paylaştığı, reyting rekortmeni dizisi Vatanım Sensin dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olan Selma Ergeç, 2 yıl ara verdiği dizi setlerine geri dönerek Türk edebiyatının önemli yazarlarından Halide Onbaşı olarak da tanınan Halide Edib Adıvar’ı canlandıracak.

selma ergeç halide edib adıvar

Selma Ergeç, 1919 yılında İstanbul halkını ülkenin işgaline karşı önünü almak adına ayaklandırmak için etkileyici konuşmalar yapan usta bir hatip olarak seyircinin karşısında olacak. Oyunculuğa yaklaşık 2 yıl ara veren Ergeç, bu süreçte evlenip anne olmuştu. Geçen yıl Can Öz’le Almanya’da evlenen ünlü oyuncu, geçtiğimiz nisan ayında da Yasmin adını verdiği bir kız bebek dünyaya getirmişti.

Selma Ergeç’in Hayatı ve Kariyeri

Selma Ergeç, 1978 yılında Türk bir baba ve Alman bir annenin ilk çocuğu olarak Almanya’nın Ruhr Bölgesi’nin Hamm-Bockum-Hövel şehrinde dünyaya geldi. Babası Adanalı Türk bir doktor, annesi ise Alman bir hemşireydi. Best Model of Turkey (Türkiye’nin En İyi Mankeni) adlı yarışmada da derecesi olan tescilli bir profesyonel modeldir. Emre Altuğ’un Gidecek Yerim Mi Var? şarkısının video klibinde oynadı. Selma, oyunculuğa Böyle mi Olacaktı ile başladı, ardından Yarım Elma, Şöhret, Körfez Ateşi, Hırçın Kız gibi dizilerde rol aldı. Asi adlı dizide Defne karakterini canlandırmış ve bu dizi ile birlikte hayran kazanmaya başlamıştır. Ayrıca Beko, Elidor reklam filmlerinde oynamışlığı vardır. Sis ve Gece filminde Uğur Polat,Ses filminde ise Mehmet Günsür ile başrol paylaştı. Halide Edib Adıvar romanından uyarlanan Kalp Ağrısı dizisinde Azize karakterini, Muhteşem Yüzyıl adlı dizide 3 sezon boyunca Hatice Sultan’ı canlandırmıştır.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı