Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Vatan Şaşmaz’ın yerine Yonca Evcimik getirildi

Kültür Sanat

6 Eylül 2017 Çarşamba 14:29:54

Son Güncelleme: 06/09/2017 14:31:47

Vatan Şaşmaz’ın yerine Yonca Evcimik getirildi

Geçtiğimiz günlerde eski manken Filiz Aker tarafından öldürülen Vatan Şaşmaz’ın sanat yönetmenliğini üstlendiği Kazasız Kul Olmaz’a ünlü şarkıcı Yonca Evcimik getirildi.

Vatan Şaşmaz'ın yerine Yonca Evcimik getirildi

27 Ağustos’ta Filiz Aker tarafından öldürülen Vatan Şaşmaz’ın sanat danışmanlığı yaptığı, iş ve trafik kazalarına dikkati çekmek ve farkındalık yaratmak üzere sürdürülen ‘Kazasız Kul Olmaz’ projesine, Şaşmaz’ın yerine Yonca Evcimik getirildi.

2009 yılında iş ve trafik kazalarına dikkati çekmek ve farkındalık yaratmak üzere Zahrettin Çelik’in yazdığı ve yönettiği aynı isimli tiyatro oyunu ile yola çıkan “Kazasız Kul Olmaz” projesinde sanat danışmanlığını Zihni Göktay ve Şevket Çoruh ile birlikte yürüten Vatan Şaşmazın hayatını kaybetmesinin ardından yerine Yonca Evcimik getirildi.

Evcimik, farkındalık yaratmak adına projeyi daha çok çeşitlendirmek için farklı fikirleri olduğunu ve bunları yakında hayata geçireceğini söyledi.

266 kurum ve kuruluş ile kar gütmeden yürütülen “Kazasız Kul Olmaz” projesi kapsamında, sokakta halk röportajları, 81 ilde iş ve trafik araştırması, ünlülerle demeçler, seminerler, konferanslar, kısa film ve kamu spotları yapılıyor.

(DHA)

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı