Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Vatan Şaşmaz cinayetinin görüntüleri satıldı mı?

Genel

4 Eylül 2017 Pazartesi 11:23:00

Son Güncelleme: 04/09/2017 11:27:40

Vatan Şaşmaz cinayetinin görüntüleri satıldı mı?

Vatan Şaşmaz cinayeti ile ilgili, yerde kanlı yattıkları fotoğraf karelerinin elden ele dolaşması sonrasında, mahkeme kararıyla yayın yasağı getirilmesine neden olan kanlı fotoğrafların basına satıldığı iddia edildi.

Vatan Şaşmaz cinayetinin görüntüleri satıldı mı?

Vatan Şaşmaz ve Filiz Aker’in yerde kanlar içerisinde ki fotoğraflarının İHA logosu ile basına servis edilmesi ile ilgili bir polis memuru açığa alınmış, fotoğrafları eşinin servis ettiği belirtilmişti.

Eşini işte olduğu için ikna etmek amacı ile olay yeri görüntüsünü paylaştığını, oradan eşinin başkasına, onların başkası, son ulaşanlarında basınla paylaştığı iddiası, gazeteci Ersoy Dede’ye inandırıcı gelmedi.

Gazeteci Ersoy Dede, bu savunma ve iddia ile ilgili kendi tezini yürütüp, olaya ‘para kazanma amaçlı satış’ gözü ile baktığı bir yorumunu paylaştı. İşte Dede’nin o yazısı:

Vatan Şaşmaz cinayetine dair olay yeri görüntülerinin, bir polis memuru tarafından eşine yollanarak yayıldığı ortaya çıktı.. İddiaya göre, hanımefendi, Beşiktaş emniyette polis memuru olan eşine, ‘nerede kaldın?’ diye mesaj atmış..

Eşi de ‘iş çıktı, biraz gecikeceğim’ deyince septik abla inanmamış.. Eşini inandırmak isteyen polis memuru da olay yerinde çektiği görüntüleri yollamış eşine telefondan.. İşte böyle yayılmış.. Yani bu iddiaya inanmamız halinde şu denklemi kabul etmemiz gerekiyor; polisin, eşini aldatmadığına ikna etmek için yolladığı görüntü, elden ele İHA’ya kadar ulaşmış.. İHA da, basmış ‘özel haber’ logosunu abonelerine servis etmiş.. Biri bizim zekamızla dalga geçiyor olmalı.. Bakın o polis arkadaş ne anlattıysa anlattı.. Fakat arz edeyim olayın esası öyle değil..

Görüntüler olay yeri incelemede çekilen yasal görüntüler.. Açığa alınan polis memuru, muhtemelen o gece birlikte çalıştığı bir iki arkadaşının da bilgisiyle, bu işten nasıl para kazanacağını hesaplamış.. Televizyon editörleriyle pazarlığa oturmuş.. Ve görüldüğü gibi birinden de istediği neticeyi almış.. İHA satın almış görüntüyü yayınlamış.. Eğer İHA, bu görüntüyü kimden kaç TL karşılığında satın aldığını söylediyse savcılara, düğüm çözülmüştür bile belki de..

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Genel

Yukarı