Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Üvey Baba’nın Lamiası, Diriliş Ertuğrul’un kadrosuna dahil oldu

Dizi Haberleri

12 Ocak 2017 Perşembe 21:52:35

Üvey Baba’nın Lamiası, Diriliş Ertuğrul’un kadrosuna dahil oldu

90’lı yılların sonlarına doğru Star Tv yayınlanmaya başlayan ‘Üvey Baba’ dizisinde ki Lamia karakteri ile herkesin beğenisini kazanan Burçin Abdullah TRT 1’in reyting rekortmeni dizisine dahil oldu.

Üvey Baba'nın Lamiası, Diriliş Ertuğrul'un kadrosuna dahil oldu

1998 yılında Star Tv’de yayınlanan ve o döneme damgasını vuran Üvey Baba dizisinin masum Lamia’sı, 1 yıl aradan sonra televizyon karşısında tekrar izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Üvey Baba dışında, Her Şey Yolunda Merkez, Hatasız Kul Olmaz, Şimdi Onlar Düşünsün, Bana Baba Dedi ve son olarak da Zengin Kız Fakir Oğlan dizisinde rol alan Burçin Abdullah, Helena karakteri ile Diriliş Ertuğrul’un oyuncu kadrosuna dahil oldu.

Başrollerinde Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Hülya Darcan ve Çağdaş Onur Öztürk gibi isimlerin yer aldığı Diriliş Ertuğrul’un 72.bölümü itibari ile Helena’nın dizinin kadrosuna dahil olmuş oldu.

Burçin Abdullah Kariyeri:

1998 yılında Star TV’de yayınlanmaya başlayan Üvey Baba isimli dizide küçük kız rolüyle ünlendi. Burçin Abdullah oyunculuk kariyeri boyunca, Beşinci Boyut, Büyük Buluşma, Kara İnci, Kollama gibi yapımlarda rol aldı. Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinde ise Selim ve Erdoğan karakterlerini yurt dışına kaçıran Ayçe rolünde oynadı. 2013 yapımı olan ve üç ayrı kıtada, dört farklı ülkede çekilen “Selam” adlı filmde Afganistan’a giden bir öğretmeni canlandırmıştır.

Burçin Abdullah, Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü mezunudur.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı