Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Usta yazar Muzaffer İzgü uğurlandı

Kültür Sanat

28 Ağustos 2017 Pazartesi 16:05:40

Usta yazar Muzaffer İzgü uğurlandı

Geçtiğimiz günlerde hayata gözlerini yuman Türk edebiyatının en önemli kalemlerinden biri olarak Muzaffer İzgü için, İsmet İnönü Kültür Merkezi’nde saygı toplantısı düzenlendi. Ardından da Alsancak Hocazade Camii’nde öğle namazının müteakip cenaze namazı kılındı.

Usta yazar Muzaffer İzgü uğurlandı

Ünlü yazarın cenazesinde ise sanat ve siyaset camiasından, Menderes Samancılar, Şair Ataol Behramoğlu, Yazar-Şair Hidayet Karakuş, AK Parti ve CHP İzmir milletvekilleri, DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu gibi isimler yanı sıra, yazar’ın dostları ve ailesi katıldı.

İzgü’nün bir röportajında ben öldükten sonra, “Muzaffer İzgü doğdu, okudu, düşler kurdu, yazdı ve gitti” denilmesini istediğini unutmayan sevenleri, cenaze namazında bu sözleri kullandılar.

Cenaze namazına katılan usta oyuncu Menderes Samancılar, “Muzaffer ağabey bizim her şeyimizdi, babamız ağabey, hemşeri, yoldaşı, hocamız. Biz canımızdan bir parça yitirdik ama asıl yokluğunu bu ülke yaşayacak. Muzaffer ağabey gibi insanlar yok olup gittikçe, acısını geride kalan toplumlar yaşayacak. 2 romanın sinemaya uyarlamasında çalıştık. ‘Zıkkımın kökü’ ve ‘Dilber’de çalıştık. Biri hem babasının hem de kendisinin hayatıydı. Babasını oynamıştım. Ondan dolayı bana bazen baba, bazen oğlum derdi. Kendisi zaten benim her şeyimdi. Onun için yerini doldurmak mümkün değil” dedi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı