Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Usta oyuncu Ayberk Atilla hayatını kaybetti

Magazin

21 Ocak 2017 Cumartesi 12:15:50

Usta oyuncu Ayberk Atilla hayatını kaybetti

Geçtiğimiz haftalarda rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan, ardından da hastalığı hakkında bir açıklama yapan usta oyuncu hakkın rahmetine kavuştu.

Usta oyuncu Ayberk Atilla hayatını kaybetti

Dün final yapan Kiralık Aşk dizisinde rol alan ünlü tiyatro oyuncusu Ayberk Atilla’dan bu sabah acı haber geldi. Usta oyuncu 71 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Kanser hastalığına yakalandığı bilinen ve bu konuda açıklama yaparak ‘kemoterapiye’ sıcak bakmıyorum diyen Ayberk Atilla hayatını kaybetti.

Bu sabah, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Ayberk Atilla’nın vefatı ile ilgili bir duyuruda bulundu. “Değerli sanatçılarımızdan Ayberk Atilla ağabeyimizi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Ailesine, tüm sevenlerine ve Türk tiyatrosuna başsağlığı dileriz.” dendi.

Geçtiğimiz haftalarda rahatsızlanması sonrasında, Posta gazetesi muhabiri ile yaptığı röportajda, “Mesane kanserine yakalandım. Sadece mesane kanseri değil etrafa yayılmaya hevesli bir kanser. Doğal olarak kan değerlerim düşüyor. Patoloji neticesi geldi, kanserin türü de böylelikle belli oldu” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Doktorların kemoterapi düşündüğünü belirten Atilla, bu tedaviye uzak baktığını açıklamıştı.

Ayberk Atilla Kimdir?

Ayberk Atilla 18 Eylül 1946 yılında İstanbul’da doğmuştur. Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan sanatçı, sanat hayatına 1967 yılında Lale Oraloğlu Tiyatrosu’nda başladı. Sırasıyla Münir Özkul Tiyatrosu, Altan Karındaş Tiyatrosu, Devekuşu Kabare, Üç Maymun Kabare, Enis Fosforoğlu Tiyatrosu, Tiyatro İstanbul gibi topluluklarda çalıştı. Sinema ve dizi filmlerde de rol alan Atilla, bir süre aranın ardından yeniden tiyatroya dönerek, BKM Oyuncuları kadrosuna katıldı.

Ayberk Atilla son olarak TRT 1’de yayınlanan 80’ler dizisinin bakkalı olarak karşımıza çıkmıştı. Mehmet bakkal karakterine hayat veren Ayberk Atilla, yakın zamanda popüler dizilerden Kiralık Aşk dizisinde de Sadri Usta karakterini canlandırıyordu

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı