Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Urban Myths’ın ilk bölümü yayınlanmayacak

Dizi Haberleri

13 Ocak 2017 Cuma 17:43:20

Son Güncelleme: 13/01/2017 17:43:27

Urban Myths’ın ilk bölümü yayınlanmayacak

Sky kanalı, Urban Myths dizisinde Joseph Fiennes’in canlandırdığı Michael Jackson’un yer aldığı ilk bölümünü yayınlanmayacağını duyurdu.

Urban Myths'in ilk bölümü yayınlanmayacak

İlk bölümü ile izleyiciler ile buluşacak olan dizi, İngiliz oyuncu Joseph Fiennes’in, Michael Jackson’ı canlandırdığı dizide babasına saygısızlık edildiğine inanan, efsane şarkıcının kızı Paris Jackson’ın şikayeti üzerine, yayın akışından çıkarıldı.

Michael Jackson’ın kızı Paris’in “gücendiğini” söylemesi üzerine, Sky yaptığı açıklamada: “kimseyi gücendirmek istemediklerini” gibi bir niyetleri olmadığını söyledi.

Yayınlanmayacak bölümde, Jackson, 11 Eylül saldırısı sonrası Elizabeth Taylor ile birlikte New York’tan Los Angeles’a arabayla yolculuk ediyordu.

Paris, dizinin 1.bölüm fragmanının yayınlanması sonrasında, sosyal medya sitesi twitter üzerinden babasının canlandırılma şeklinin “mide bulandırıcı” olduğunu söylemişti.

Paris, “Yalnızca babamı değil, vaftiz annemi (Elizabeth Taylor) de bilerek aşağılamaları beni öfkelendiriyor. Saygı nerede? Onlar büyük bir miras yaratabilmek için canlarını dişlerine takıp çalıştılar. Utanç verici bir tasvir” dedi.

Protesto amacı ile de 20 binden fazla insanın katıldığı bir imza kampanyası düzenlendi. Kampanyada da özellikle Jackson’ı, siyahi bir aktörün canlandırmaması eleştirildi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı