Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Ünlü yönetmen’in oğlu Rüzgar Çetin’in cezası yükseldi

Magazin

12 Ocak 2017 Perşembe 09:07:08

Ünlü yönetmen’in oğlu Rüzgar Çetin’in cezası yükseldi

Magazin gündemini oldukça meşgul eden Rüzgar Çetin davasında yeni bir gelişme yaşandı. Serbest bırakıldı, tekrar yargılanmaya başladı derken İstinaf Mahkemesinden yeni bir karar çıktı.

Ünlü yönetmen'in oğlu Rüzgar Çetin'in cezası yükseldi

Ünlü yönetmen ve yapımcı Sinan Çetin’in oğlu, Rüzgar Çetin’in bir trafik polisinin hayatını kaybetmesine neden olan karıştığı trafik kazasının davasında yeni bir gelişme yaşanıyor.

Trafik polisi memuru İsmet Fatih Alagöz’ün ölümüne neden olan Rüzgar Çetin hakkında İstinaf Mahkemesi yeni bir karar verdi.

Daha önce yerel mahkeme tarafından görülen ve 6 yıl 3 ay hapis cezası verilen karar, İstinaf Mahkemesinde tekrar ele alındı.

Buna göre daha önce 6 yıl 3 ay olarak verilen hapis cezası, 7 yıl 3 ay’a çıkarıldı. Eğer bu karar onanırsa Rüzgar Çetin eski aldığı cezanın üzerine 1 yıl daha fazla hapis cezası yatmış olacak.

Davanın başlama noktası ise, seyir halinde bulunan 34 A 4342 plakalı trafik polisi aracına, karşı yönden gelen ve alkollü olduğu belirlenen Rüzgar Çetin’in kullandığı 34 RUZ 27 plakalı aracın çarpması sonucu trafik polisi aracı kaldırıma çıkmıştı. Araçta bulunan 2 polis’ten biri olan merhum İsmet Fatih Alagöz araçtan dışarı fırlamış, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede ise hayatını kaybetmişti.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı