Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Ünlü DJ Ümmet Özcan, 19 Ağustos’da İstanbul’da!

Magazin

18 Ağustos 2017 Cuma 05:00:23

Son Güncelleme: 18/08/2017 03:17:23

Ünlü DJ Ümmet Özcan, 19 Ağustos’da İstanbul’da!

Geçtiğimiz yıl düzenlenen ‘Dünyanın En İyi 100 DJ’i’nin belirlendiği yarışmada 19. sıraya adını yazdırarak, bu alanda ki başarısını ortaya koyan Ümmet Özcan, İstanbul’a geliyor.

Ünlü DJ Ümmet Özcan, 19 Ağustos'da İstanbul'da!

Performansı ve kendi müzikleri ile Dünya’nın en iyi djleri arasına adını yazdıran Ümmet Özcan, 19 Ağustos Cumartesi günü İstanbul’da olacak.

Kendisine ait olan Everything Changes adlı single’ını yayınlayan başarılı DJ, İstanbul’da Moovement Festivali’nde sahne alacak.

Türkiye’den Dünya’ya açılan çok fazla önemli DJ olmamasını neye bağlıyorsunuz sorusu yöneltilen Özcan, bu durumun kültürle alakalı olabileceğini ifade etti. Özcan başarısını, Hollanda’da yaşıyor olmasından ötürü house müzik ile erken yaşta tanışmasına bağlıyor. Bir benzetme yaparak, “Türkiye’de nasıl çocuklar futbolcu olmak ister, burada DJ olmak istiyorlar.” dedi.

Son zamanlarda herkesin DJ kabinine geçmesi, her önüne gelenin kendini DJ ilan etmesi ile ilgili olarak da manidar bir cevap veren Özcan, düşüncesini şöyle aktardı:

“Ben DJ’im” demekle DJ olunmuyor. Son 6 senedir DJ olmak inanılmaz bir şekilde popüler oldu. Bu Hollanda’da çok belli oluyor. Her yerde burada DJ okulları açılmaya başlıyor, okullarda DJ dersleri veriliyor ve küçük 7-8 yaşındaki çocuklar bu okullara başvuruyor. Dediğim gibi, burada futbolcu değil ama DJ olmak çok popüler. Ve bu iyi bir gelişme, ama dünya çapında tanınmış artist olmak başka bir şey. Bir laptop almakla DJ olunmuyor. DJ’lik bir meslektir.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı