Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Ülker’de 1 Nisan Şakası Depremi

Özel Haber

1 Nisan 2017 Cumartesi 17:20:44

Ülker’de 1 Nisan Şakası Depremi

Günlerdir 1 Nisan için kardeşlerin abi ve ablalarına yaptığı şakayı yayınlayacağını duyuran Ülker’in, dün gece yayınlanmaya başlayan 1 Nisan şakası videosu ile ilgili gerginlik devam ediyor.

Ülker'de 1 Nisan Şakası Depremi

Video’nun tehdit içerdiği iddiaları sosyal medya’da en çok tartışılan konu haline gelirken, Murat Ülker bu tartışmalar üstüne, “Yurtdışındayım. Şimdi duydum. Haber verenlere teşekkürler.Kumpası kuranlar hakettiklerini bulacaklar .Milletimizin yanındayız.” açıklamasında bulunmuştu.

Tepkiler çığ gibi büyürken, tepki gösteren vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kısıklı’da bulunan konutuna geldi.

Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ve Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de burada vatandaşlarla bir araya geldi. Sosyal medya üzerinde operasyon yapılmak istendiğini ifade eden Külünk, “Bahsi geçen firmanın yönetici olan şahıs sosyal medyadan bir açıklama yapmış. Açıklama beni tatmin etmedi. Türkiye çocuk oyuncağı değil. Bu milletin psikolojisi kimsenin çocuk oyuncağı değil. Reklamı yayınla, bu milleti tehdit et, ondan sonra çık özür dile. İstanbul’da Cumhuriyet Başsavcılığı bu konuyla ilgili inceleme ve soruşturma başlattı. Doğrunun ortaya çıkacağından şüphem yok. Sosyal medya üzerinden sahte hesaplarla çok ciddi operasyon yapılmak isteniyor. Buna izin vermeyiniz. Çok dikkatli olunuz. Hassasiyetinizi kaybetmeyiniz. Bu milleti 1 Nisan şakasıyla tehdit ederek boyun bükecek bir millet değiliz. Bu ülke bizim, bu vatan bizim, bu devlet bizim, bu cumhuriyet bizim. Bize kimse sömürge muamalesi yapamaz” şeklinde konuştu. Algı operasyonları milletin psikolojisinin yok edilmeye çalışıldığını vurgulayan Külünk, “İstanbul Emniyet Müdürümüzle görüştüm. Her şeyin sakin olduğunu, sıra dışı bir şeyin olmadığını ifade etti. Ankara’yı da takip ettim. Sıra dışı hiçbir gelişme yok. Şuna dikkat edelim. Bu örgüt bu milletin psikolojisini yok etmek istiyor. Sosyal medya üzerinden algı operasyonlarımızla bu duyarlılığımızı eritmek istiyorlar. Bu ülkenin bir tane başkomutanı vardır, o da Recep Tayyip Erdoğan’dır” diye konuştu.

Üker firması da resmi hesabından bir açıklama yayınladı:

“1 Nisan kapsamında hayata geçirdiğimiz (küçük kardeş olmak’ isimli kampanyamız maksatlı olarak farklı noktalara çekilmeye ve içinde olmayan anlamlar yüklenmeye çalışılmaktadır. Kampanyamız 1 Nisan kansepti kapsamında aile bireyleri ve özellikle kardeşler arasındaki tatlı rekabeti konu almaktadır. Sosyal medyada kast edilen hiçbir konuyla ilgisi yoktur, olamaz. Bu masum şaka günü reklamını farklı noktalara çekenlerle ilgili tüm hukuki haklarımızı kullanacağımızı bildiririz.”

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Özel Haber

Yukarı