Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Ücretsiz fotoğrafçılık kursu ile fotoğraf tutkunları bir araya geldi

Kültür Sanat

29 Aralık 2016 Perşembe 11:46:27

Ücretsiz fotoğrafçılık kursu ile fotoğraf tutkunları bir araya geldi

Muğla Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce fotoğraf meraklıları için ücretsiz olarak verilen Fotoğrafçılık Kursu’na fotoğraf meraklıları ile doldu taştı.

muğlada ücretsiz fotoğrafçılık kursu

Toplam 240 saat sürecek olan kursa her dönem ilgi olduğunu belirten Eğitmen Utkan Sucuoğlu, “Kurs; fotoğraf çekimi, fotoğraf makinesinin tanınması, kullanılması ve bilgisayar üzerinde fotoğraf düzenleme eğitimlerinden oluşuyor. Toplum 40 kursiyerimiz var. Kursumuzda her meslek grubu ve yaş grubundan kursiyerimiz mevcut. Ayrıca tüm kursiyerler aktif olarak çalışan kişilerden oluşuyor. Uzun zamandır kursun açılmasını bekleyen arkadaşlarımızın sayısı fazla. Bundan dolayı öğrenme istekleri çok fazla. Bende onlar için elimden geleni yapıyorum. Hafta sonları sahada çalışıyoruz. Böylelikle kursiyerlerimiz teorik olarak öğrendikleri bilgileri uygulama imkânı buluyorlar. Daha fazla katılımla ilerleyen zamanlarda başka sınıflarında açılacağını düşünüyorum. Fotoğraf gönüllerini kursumuza bekliyoruz” dedi.

EĞİTMEN OLMADIĞI İÇİN AÇILAMADI

Muğla Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli İdris Kömürcü fotoğrafçılık kursuna iki yıl önce müracaat ettiğini, fakat kursun eğitmen olmadığı için açılamadığını söyledi. İki yıldır fotoğrafçılık kursunun açılmasını beklediğini dile getiren Kömürcü, “Zamanında hobi amaçlı fotoğraf makinesi almıştım. Ama bilinçsizce fotoğraf çekiyor, istediğim sonucu elde edemiyordum. Bu kursla artık makinemi manuel ayarlarında kullanabiliyor ve istediğim teknikle fotoğraf çekebiliyorum. Tabi ki henüz kurs devam ediyor. Kurs bittiğinde eminim daha iyi seviyelerde olacağım” dedi.

Muğla Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan Fotoğrafçılık Kursu, kursiyerlerin çekecekleri fotoğraflardan oluşan sergi ile sona erecek. Ayrıca kursa düzenli katılanlara kurs bitiminde eğitim sertifikası verilecek.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı