Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Türkiye Televizyon dizileri ve Film sektöründe hızla ilerliyor

Televizyon

6 Ocak 2017 Cuma 10:59:44

Son Güncelleme: 06/01/2017 11:00:10

Türkiye Televizyon dizileri ve Film sektöründe hızla ilerliyor

Türkiye, bundan bir kaç yıl öncesine göre dizi, sinema ve diğer sanatsal faaliyetler alanında oldukça iyi ilerlemeler kaydediyor.

türkiye dizi ve film sektörü ilerliyor

Buna katkı sağlayan unsurlardan biri de Devlet’in sinema ve tiyatro gibi alanlarda yapılan çalışmalara destek veriyor olması.

2016 yılı içerisinde ki yerli film istatistiklerine baktığımızda geçmiş yıllara göre oldukça fazla sayı da film artışı olduğunu görmekte mümkün.

Bu gelişme elbette sadece sinema sektörü ile sınırlı değil. Televizyon yapımları olan diziler ile ilgili de oldukça büyük aşama kaydediliyor. Bugün pek çok Türk yapımı dizi, başta Orta Doğu olmak üzere Dünya’nın pek çok ülkesine pazarlanıyor ve oralarda da hatrı sayılı izleyici kitlesi yakalamayı başarıyorlar.

Yine programlar noktasında da büyük başarı kaydedildiğini söylemek mümkün, hatta yakın zamanda Türkiye’nin en çok izlenen yarışmalarından O Ses Türkiye, yapımcısı Ilıcalı tarafından Yunanistan’da O Ses Yunanistan adı ile sunulmaya başlamış ve reytinglerde ilk sırada kendisine yer bulma başarısını göstermişti.

Özellikle dizi ve film sektöründe oldukça başarılı bir yıl geçiren Türk yapımları bunu sürekli kılabilmek için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar. 2017 yılına girmemiz ile birlikte yeni prodüksiyonlar ile ilgili dizi haberleri yayınlanmaya devam ediyor. Gerek beyaz perde de gerekse de televizyon ekranlarında yoğun izleyici kitlesi yakalayacak olan çok fazla proje’nin olduğunu, hatta bir kısmının izleyici ile buluşmaya başladığını bile söyleyebiliriz.

Elbette sektörün gelişmeye devam etmesi adına sanatseverlerin ilgi göstermeye devam etmesi de önemli. Mesela, bugün itibari ile vizyona giren Çalgı Çengi – İkimiz filmini izlemeye giderek Türk sinemasının gelişmesine katkı sağlamaya devam edebiliriz.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yukarı