Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Türk ve Suriyeli öğrencilerden şiir dinletisi

Kültür Sanat

19 Ocak 2017 Perşembe 18:24:19

Türk ve Suriyeli öğrencilerden şiir dinletisi

Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki etkinlikte şehit Ömer Halisdemir’i canlandıran asker kıyafetli öğrenciye bir kız öğrenci tarafından mektup okunurken duygulu anlar yaşandı.

Türk ve Suriyeli öğrencilerden şiir dinletisi

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi ve Suriyelilerin eğitim gördüğü Ata Geçici Eğitim Merkezi öğrencileri şiir dinletisi sundu.

Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi ve Ata Geçici Eğitim Merkezi öğrencilerinin sunduğu 2. Kültürler Arası Şiir Dinletisi Reyhanlı Halk Eğitim Merkezi Cemil Meriç Kültür Salonu’nda yapıldı.
Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi öğrencileri ayrıca, şehit Ömer Halisdemir için yazdıkları mektubu dile getirdi. Şehit Halisdemir’i canlandıran asker kıyafetli öğrenciye bir kız öğrenci tarafından mektup okunurken, duygulu anlar yaşandı.

Suriyelilerin eğitim gördüğü Ata Geçici Eğitim Merkezi kız öğrencileri de özgürlük, vatan ve Türkiye üzerine yazdıkları şiirleri okudukları etkinlikte, öğrenciler ellerinde Türk Bayrağı ve Özgür Suriye Bayrağı ile ‘Yaşasın özgürlük, yaşasın Türkiye’ diyerek duygularını ifade etti.

Lise müdürü İsa Benli, Tayfur Sökmen Anadolu Lisesi öğrencilerinin 15 Temmuz ile ilgili şiirler okuduklarını ve şehit Halisdemir için yazdıkları mektubu dile getirdiklerini söyledi. Etkinliğe katılan Ata Geçici Eğitim Merkezi öğrencileri ise özgürlük, vatan sevgisi ve Türkiye’ye teşekkürü içeren şiirler okuduklarını belirten Benli, “Bu yıl 2. kez gerçekleştirdiğimiz Kültürler Arası Şiir Dinletisini gelecek yıllarda da tekrar edeceğiz. Bu yıl ayrıca, okulumuz öğrencileri 15 Temmuz kahramanı şehit Ömer Halisdemir’e yazdığı mektubu da dile getirdiler. Etkinlikteki amacımız Türk ve Suriyeli öğrencileri, gençleri kaynaştırmak, Suriyeli öğrencilere moral vermektir” dedi.

Programı; Kaymakam Tuncay Dursun, Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Tünek, okul ve daire müdürleri, Türk ve Suriyeli öğrenciler izledi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı