Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

TRT Çocuk’taki Eşek Sahnesiyle ilgili Açıklama Geldi!

Özel Haber

6 Ağustos 2018 Pazartesi 11:46:28

TRT Çocuk’taki Eşek Sahnesiyle ilgili Açıklama Geldi!

Sosyal medyada bir anda gündem olan TRT Çocuk’taki +18 Eşek görüntüleri olay olmuştu! TRT Çocuk ekranlarında yayınlanan bir çizgi filmin belli bir kesitinde yer alan görüntüde yağan yağmurda bir çizgi film karakteriyle eşeğin “uygunsuz” olarak yayınlanan görüntülere yer verilmişti! TRT, bugün yaptığı açıklamayla o görüntünün aslını ortaya koydu!

Dün TRT Çocuk ekranlarına damgasını vuran çizgi filmde eşek ile çizgi film karakteri arasında uygunsuz bir görüntüye yer verildiği iddia edilmişti! Sosyal medyada bir anda gündem olan “Eşek Sahnesi” olay yaratmıştı! TRT Çocuk ekranlarında nasıl böyle bir görüntü ekrana getirilir? Çocuklara böyle bir görüntü nasıl sunulur? Diyerek tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları TRT’yi şikayet yağmuruna tutmuştu!

TRT, TRT Çocuk ekranlarında yayınlanan söz konusu çizgi film ve o görüntü ile ilgili açıklama yayınladı! Açıklamada o sahnede yer alan eşek ve çizgi film karakterinin “montajsız” görüntüsüne de yer verilerek olayın aslında böyle olmadığı, aşırı yağan yağmur sonucu fırtınayla birlikte her şeyin uçuştuğunu ve bu kişinin eşekle uygunsuz bir ilişkiye girmediğini, sadece düşmesini ve gitmesini engellemek için itekleyerek bir yere götürmeye çalıştığı belirtildi. Görüntülerde şoka uğrayan izleyiciler için o sahnenin montajsız şekli de açıklamada yerini aldı!

TRT’DEN GELEN AÇIKLAMA TATMİN EDİCİ Mİ?

TRT gibi bir platformda yayınlanan bu görüntünün bu şekilde yanlış anlaşılacak tarzda olmasının TRT’ye zarar verdiği bir gerçek. TRT ekranlarında yayınlanacak her türlü içerik için bundan sonra çok daha fazla dikkat edileceği konuşulurken TRT’den gelen açıklama ve yayınlanan görüntü dünkü skandalın üzerine bir nebze olsun izleyicileri rahatlattı ve tatmin etti.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Özel Haber

Yukarı