Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

TRT 1’in ödüllü dizisi Sevda Kuşun Kanadında’nın günü değiştirildi

Dizi Haberleri

12 Şubat 2017 Pazar 23:16:54

Son Güncelleme: 12/02/2017 23:16:45

TRT 1’in ödüllü dizisi Sevda Kuşun Kanadında’nın günü değiştirildi

Cuma akşamları yayınlanmakta olan, TRT 1’in ödüllü dizisi Sevda Kuşun Kanadında için yayın gününde değişikliğe gidildi. Önümüzde ki haftadan sonra artık farklı bir günde ekranlara gelecek.

TRT 1'in ödüllü dizisi Sevda Kuşun Kanadında'nın günü değiştirildi

Gürbey İleri, Buse Varol, Ufuk Bayraktar, Yavuz Bingöl, Müge Boz, Alper Türedi, Timur Ölkebaş, Ceyda Olguner, Emel Dede, Ali Buhara Mete ve Bahadır Yenişehirlioğlu’nun başrollerinde yer aldığı dizi bundan sonra Salı günleri ekrana gelecek.

1968-70’leri ilk defa milli bir bakış açısıyla ele alan dizi, çarpıcı aşk öykülerini anlatırken getirirken o dönemin siyasal ve sosyal arka planını da yansıtıyor.

O dönemde yaşanan olayların bugüne şaşılacak derece benzediğini gösteriyor. Bu vesileyle ülkemizde gerçekleştirilmek istenen hain darbe kalkışmasının da köklerine iniyor ve olaylar, ilk paralel devlet yapılanması çalışmalarına da büyük ölçüde ışık tutacak sahnelerle birlikte akıyor.

Dizide bunların yanı sıra, bugünkü iktidarı yoğuran Mehmet Zahit Kotku, Sami Efendi, Necip Fazıl Kısakürek, Sezai Karakoç, Cemil Meriç, Şule Yüksel Şenler ve Necmettin Erbakan gibi ünlü siyaset ve kültür-sanat adamlarının mücadelelerine de yer verilirken, bu mücadeleye karşı tuzaklar kuran, ülkeyi kaosa sürükleyen ve onlara yataklık eden, cemaat adı altında faaliyet gösteren karanlık örgütlenmelere de değiniliyor.

İşte bunun ile ilgili TRT 1’in yaptığı paylaşım:

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı