Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Tropfest Kısa Film festivali Redbull Tv’de

Film Haberleri

9 Şubat 2017 Perşembe 16:15:38

Son Güncelleme: 09/02/2017 19:15:00

Tropfest Kısa Film festivali Redbull Tv’de

Dünyanın en önemli kısa film festivallerinden biri olan Tropfest, 7 dakikayı geçmeyecek kısa filmlerle her sene yeniden seçilen ‘imza nesnelerini’ bir araya getiriyor.

Tropfest Kısa Film festivali Redbull Tv'de

Nicole Kidman, Russell Crowe gibi misafir jüri üyelerini ağırlayan festivalin bu seneki imza nesnesi “ananas.” Tropfest Kısa Film Festivali, 11 Şubat Cumartesi günü saat 11.30’da Avustralya’dan canlı yayınla Red Bull TV’de.

Dünyanın ilk global kısa film yarışması Tropfest, her sene Avustralya’nın Sidney kentinde düzenleniyor. 1993’ten bugüne en yaratıcı filmleri bir araya toplayan festivalin geçmişteki misafir jüri üyeleri arasında Nicole Kidman, Russell Crowe ve Geoffrey Rush gibi önemli isimler de yer aldı.

Tropfest Kısa Film Festivali’ni diğer kısa film yarışmalarından ayıran en önemli özelliğiyse ‘imza nesneleri.’ Her sene yeniden belirlenen imza nesnesinin, festivale katılacak filmlerin senaryosunda geçmesi zorunlu tutuluyor.

Bu yılın imza nesnesi ise ‘ananas.’ Ananasın kullanıldığı ve süresi 7 dakikayı geçmeyen 16 film Sidney’deki finalde açık hava sinemasında gösterime girecek.

Festivali, 11 Şubat Cumartesi günü saat 11.30’da www.redbull.tv adresinden canlı yayınla izleyebilirsiniz.

(Ranini)

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı