Netflix’in popüler dizisi The Crown’un altıncı sezon çekim tarihi belli oldu. The Crown dizisinin 5. sezonu da Kasım 2022 tarihinde Netflix’te yayında olacak. The Crown dizisi sürükleyici bir kraliyet hikâyesi ile geniş bir izleyici kitlesine sahip. Altıncı (final) sezonun ne zaman yayınlanacağı merak konusu oldu.

The Crown dizisi ilk başta 6 sezon olarak planlandı. Ancak sevilen dizi 5 sezona indirildi. Ardından tekrar eski plana geçilerek 6. sezonun da çekileceğine karar verildi. Beşinci sezonun yayın tarihi belli iken altını sezonun ne zaman çekimlerine başlanacağı ve yayın tarihinin ne olacağı izleyiciler tarafından merak konusu oldu.

4_1280x720-37

The Crown’ın 6 Sezon Çekimleri Ne Zaman Başlıyor?

Netflix’ in sevilen dizilerinden olan The Crown 2016 yılında yayınlandıktan kısa bir süre sonra dünya genelinde popüler oldu. The Crown dizisinde Kraliçe 2. Elizabeth’ in tahta çıkışı ve İkinci Dünya Savaşı’ nın bitmesinden sonraki döneme yön veren olaylar, aşk hikayesi ile beraber anlatılıyor. The Crown dizisi türü itibariyle tarihi olduğundan dolayı daha çok ilgi topladığını söyleyebiliriz.

Yayınlandığı ilk günden bu yana büyük ilgi toplayan Netflix dizisi The Crown izleyicilerin yanında eleştirmenlerin de beğenisini kazanarak birçok dalda ödüller aldı. 2016 ve 2020 yılları arasında farklı ödül törenlerinde 161 dalda aday olan The Crown dizisi Emmy ve Altın Küre başta olmak üzere birçok törende ödüller aldı. Öte taraftan The Crown dizisi 2021 yılında da Emmy Ödülleri’ ne damga vurarak 11 farklı dalda ödül aldı.

3_1280x720-42

The Crown 6. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Netflix’ in sevilen dizilerinden olan The Crown hem hikayesi hem de oyuncu kadrosu ile dünya çapınca büyük bir başarıya imza attı. Tarihi ve biyografik türde olan The Crown dizisi kraliyet ailesini inceliyor. Kraliyet ailesindeki bireylerin yaşam tarzı, aşkları ve entrikalarını konu alan dizi izleyiciyi cezbetmeyi başarıyor. Dizi tarihi olmasına rağmen ana karakterler hala hayatta olması diğer tarihi dizilerden ayıran yön olmuştur.

Teşkilat Cihangir öldü mü? Ceyhan Mengiroğlu diziden neden ayrıldı? Teşkilat Cihangir öldü mü? Ceyhan Mengiroğlu diziden neden ayrıldı?

The Crown dizisi, İngiliz kraliyet ailesinin en güçlü hükümdarlarından olan ve uzun zaman tahtta kalan hükümdar olarak Kraliçe 2. Elizabeth için düzenlenen taç giyme töreni ile başlıyor. Kraliçe Elizabeth hala tahtın sahibi olarak hayatını sürdürüyor. 1952’ de İkinci Dünya Savaşı ardından tekrardan şekillenen bir dünya konjonktüründe tahta çıkan Kraliçe, daha 25 yaşında ve çok kaygılıydı.

Netflix’ in dünyaca popüler dizisi The Crown en başta 6 sezon olarak planlandı sonra 5 sezonda bitirilecek derken en son 6. sezon ile final yapılacağına karar verildi. İngiliz kraliyet ailesinin hayatını konu alan tarihi dizi The Crown izleyicileri besinci sezonun yayınlanacağı günü sabırsızlıkla bekliyor.

 Dünyaca popüler dizi The Crown hem konusu hem de konusu ile izleyenleri ekranlara kilitlemeyi başardı. Beğenilen dizinin 5 sezon yayın tarihi de Kasım 2022 olarak ilan edildi. 5. sezonun belli olmasının ardından izleyici daha da heyecanlandı. Ayrıca dizinin 6 sezon ile final yapacağı bilindiği için 6. sezonun ne zaman çekileceği de merak konusu oldu.

Tarihi dizi The Crown’ ın 6. sezon çekimlerinin Ağustos 2022 tarihinde başlaması planlanıyor. Öte taraftan İngiliz Kraliyet ailesini konu alan Netflix’ in popüler diziş The Crown’ ın final yapıyor olması da izleyicileri derinden üzdü. Dizinin sürükleyici olmasından dolayı izleyenler beşinci ve altıncı sezon için nefeslerini tuttu.