Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Millet’in Terör tepkisi Dağ 2’yi, yeni yılda da zirvede tuttu!

Film Haberleri

7 Ocak 2017 Cumartesi 23:12:58

Son Güncelleme: 07/01/2017 23:12:29

Millet’in Terör tepkisi Dağ 2’yi, yeni yılda da zirvede tuttu!

2016 yılının en çok izlenen filmi olma başarısını gösteren Dağ 2 filmi, 2016’nın son haftasında azalan gişe durumunu, yeni yılın ilk haftasında tekrar zirvede yer aldı.

Millet'in Terör tepkisi Dağ 2'yi, yeni yılda da zirvede tuttu!

Devlet desteği alan filmler arasında yer alan, 7 kişilik kahraman bir askeri tim’in öyküsünü anlatan Dağ 2 filmi 2016 yılının en çok izlenen ve hakkında en çok haber yapılan filmi olmaya başarmıştı.

2016’nın son haftasında Pazar günü sonunda gişe’de 34 bin kişi ile buluşan Dağ 2, yeni yıla girdiğimiz gece’de bir eğlence mekanında yaşanan ve 39 insanın hayatını kaybettiği alçak terör saldırısı sonrasında tekrar yükselişe geçti.

Vatani duyguları harekete geçiren bu tarz filmlerin, Devlet’e ve millet’e zarar geldiği durumlarda daha da derin bir anlam katıyor olması ise yadsınamaz bir gerçek durumunda. Millet, yaşanan terör olayına tepkisini ve belki de vatani duygularını harekete geçirme ihtiyacı hissederek vermeyi seçmiş gibi görünüyor.

Çakallarla Dans 4 ve Görümce gibi oldukça fazla izleyici sayısına ulaşan prodüksiyonları geri de bırakarak, bir önce ki haftasında 34 bin olan izleyici sayısı, terör olayının yaşandığı 1 ocak Pazar günü 84 bin kişiye yükseldi.

Dağ 2 filminin konusu ise şöyle:

Teröristlerin elinden kurtulmayı başaran iki arkadaş Oğuz ve Bekir, 6 yıl sonra özel bir görev için Özel Kuvvetler 8. Muharebe Arama Kurtarma Timi’ne katılır. Timin özel görevi ise Kuzey Irak’ta bir terör örgütü tarafından kaçırılan gazeteci Ceyda Balaban’ı kurtarmaktır.

Ancak bu sefer düşman geçmişteki gibi bir tane değildir. MAK’ın karşısında bu acımasız coğrafyada birbiriyle çatışan birden fazla kuvvet vardır ve işler bu sefer hiç olmadığı kadar zordur.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı