Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Süper Star Ajda Pekkan, zorla mahkemeye getirildi

Magazin

18 Ocak 2017 Çarşamba 10:10:54

Son Güncelleme: 18/01/2017 10:11:02

Süper Star Ajda Pekkan, zorla mahkemeye getirildi

Pop müziğinin süper starı Ajda Pekkan için, Tarabya’daki eski villası hakkında açılan davada ifade vermek için mahkemeye zorla getirilme kararı çıkartılmıştı.

Süper Star Ajda Pekkan, zorla mahkemeye getirildi

Ajda Pekkan’ın eski sevgilisi Ahmet Mavitan tarafından, 1978’de hediye edilen ve villa yaptırdığı Tarabya’daki boğaz manzaralı 900 metrekarelik arsa başına iş açtı.

Pekkan’ın sonraları sattığı bu villa hakkında, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Yasası’na aykırı inşai düzenlemeler yapıldığı belirlenince koruma kurulu tarafından savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Savcılık ilk kararda Pekkan hakkında villayı 17 Eylül 2009’da sattığı gerekçesi ile sorumluluğu bulunmadığını belirtip takipsizlik kararı vermiş ancak sonradan yapılan itiraz sebebi ile Pekkan’ın yapılan usulsüz inşaatta sorumluluğu olduğu kararı çıkmış süper star hakkında da iddianame hazırlanmıştı.

Bu kapsamda görülen 4 duruşmaya birden katılmayan Pekkan için dün gerçekleştirilen duruşmaya zorla getirilme kararı çıkartılmıştı. Ajda Pekkan’da dün yapılan duruşmada avukatı ile birlikte hazır bulunup ifadesini verdi.

Duruşma salonunda 30 dakika süre ile bulunan Pekkan, kendisine yapılan suçlamaları reddederek, “Yapının 2009 yılı öncesindeki malikiyim. Tadilatın yapılması için bir firma ile anlaştım. Daha sonra da bu yapıyı sattım. Yapı içerisinde hiç oturmadım. İddianamedeki söz konusu işlemleri ben yaptırmadım. Benden sonraki malikler yaptırmıştır. Beraatimi talep ediyorum” dedi.

Duruşma ise Nisan ayına ertelendi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı