Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Somuncu Baba Aşkın Sırrı pek çok Hollywood filminden daha çok izlendi

Film Haberleri

2 Ocak 2017 Pazartesi 20:15:43

Son Güncelleme: 04/01/2017 00:45:26

Somuncu Baba Aşkın Sırrı pek çok Hollywood filminden daha çok izlendi

2016 yılı içerisinde Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğini alan pek çok film, çok izlenen filmler arasına adını yazdırmayı başardı. Bu filmlerden biri de tamamı Aksaray’da çekilen Somuncu Baba Aşkın Sırrı oldu.

somuncu baba aşkın sırrı filmi en çok izlenen filmlerden oldu

Ana sponsorluğunu Aksaray Belediyesinin üstlendiği ve tüm sahneleri Aksaray’da çekilen Somuncu Baba Aşkın Sırrı adlı yerli film geçtiğimiz hafta yılın en iyi sinema filmi ünvanını elde etmişti.

Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğini de alan film için, Nabi Avcı filmin yapımında büyük çaba sarfeden Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile filmin yönetmenliğini üstlenen Kürşat Kızbaz’ı ödüllendirmişlerdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığının verileri ile Box Office Türkiye’den alınan bilgilerin derlemesiyle ortaya çıkan çıkan veriler açıklanmıştı. Kültür ve Turizm Bakanlığının desteklediği bir diğer film olan ve 2016’nın en çok izlenip, hakkında en çok haber yapılan filmi de “Dağ 2” olmuştu.

Dağ 2’nin ardından “Somuncu Baba Aşkın Sırrı” ile Cem Yılmaz’ın başrolünde yer aldığı Muğla’nın Ula ilçesinde çekilen “İftarlık Gazoz” filmleri 2016 yılında sinemaseverler ile buluşan pek çok Hollywood filmini de gişe de geçme başarısı gösterdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığının son yıllarda Türk sinemasına verdiği destek artarak devam ediyor. Bu yıl ülkemiz de vizyona giren 355 filmin, 134’ü yerli yapımlardan oluştu. Bu yerli filmlerinin 30’u da Bakanlığın verdiği destekten yararlanmıştı. Bakanlık tarafından desteklenen “Somuncu Baba Aşkın Sırrı” filmi 2016 yılında en fazla izlenen 100 film arasına adını yazdırma başarısı gösterdi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı