Şeyma Subaşı paylaşımına yorum yapan bir takipçisine cevap verince tartışma alevlendi!

Cansu Tosun'un annesi Serpil Tosun Kirli Sepeti dizisine konuk oluyor! Cansu Tosun'un annesi Serpil Tosun Kirli Sepeti dizisine konuk oluyor!

Acun Ilıcalı'nın kızının annesi olan Şeyma Subaşı sosyal medyada paylaşım yapınca yine takipçileri tarafından tepkili yorumlara neden oldu.

Sosyal medya da yaptığı hayatı dolu dolu yaşayan lüks paylaşımları ile sürekli olarak tepki dolu yorumlar alan Şeyma Subaşı yine bir paylaşımı nedeniyle takipçisi ile tartıştı.

Mısırlı zengin sevgilisiyle evlenmek üzere olan Şeyma Subaşı yaptığı paylaşımda  "Toplum (özellikle benim ülkemde) insanları kutulara kilitlemek istiyor" diyince ortalık karıştı.

Şeyma Subaşı yaptığı paylaşımında şunları söyledi;

"GÜVENLİK İÇİN EVLİ KALIYORLAR"

"Her zaman dünyanın akışına karşı gitmeyi severim. Toplum (özellikle benim ülkemde) insanları kutulara kilitlemek istiyor. Örneğin, istedikleri veya gerçekten mutlu oldukları için değil, güvenlik ve basit cevaplar aradıkları için evli kalırlar.

Büyük resmi düşündüğünüzde, fethedilecek yeni dünyalar bulmak için kendinize farklı bir yol izleme izni veriyorsunuz. Ve eminim ki dünyada benim yaşadıklarımdan daha fazlası var. Öğrenmeye devam etmeyi seviyorum. Büyümeyi ve kendimi her yönden geliştirmeyi seviyorum" 

"SİZ DE TÜRK KADINLARINDA OLAN ANAÇ AİLEYE ÖRFE BAĞLI KARKATER YOK"

Bu paylaşıma bir takipçisi ise şu sözlerle tepki gösterdi;

"Bu tarza sahip olmak için sadece kendini düşünmek gerekiyor eee haklısın biz Türk kadınlarında bu duygu yok biz anaç ruhlu aileye ve örfe bağlı hatta bağımlıyız. Bencilliği daha öğrenemedik ama biliyor musun kendimizi hem geliştirip hem mutlu oluyoruz hem mutlu ediyoruz senin haberin yok sanırım.

Sen de kendini bir kutuya hapsetmişsin farkında değilsin. Senin ülkende sadece kendi ayakları üstünde duran kimseye yaslanmayan başarılı üretken kendini ve hayatını geliştiren mutlu nice kadın var; gör biraz genelleme yaparak haksızlık etme' 

"GERÇEKTEN MUTLU OLSAYDINIZ BANA BUNLARI YAZMAYA GEREK DUYMAZDINIZ"

Bu yorumun üzderine Şeyma Subaşı ise yorumun sahibine şu sözlerle karşılık cevap verdi:

"Bunları yapmak için bencil olmak gerekmez. Eğer içten yapıyorsanız ve gerçekten mutluysanız bana bunları yazmanıza bile gerek yok. Zaten enjoy ediyor olmanız ve olduğunuz şu andan çok memnun olmaz lazım. Çünkü sizi savunmanızı gerektirecek bir şey yazmıyor orada.

Ne genelleme var ne bir şey. Sadece düşüncelerim ve bana göre olan gerçekler. Haksızlık etmeyin ne kendinize ne de gerçekte tanımadığınız insana"

"ÜLKENİZDEKİ TANIMADIĞINIZ KADINLARI KATMAYIN"

Bunun üzerine takipçi de "Siz de gerçekte tanımadığınız aynı hayat ve şartları paylaşmadığınız insanlara haksızlık ettiniz keşke sadece kendi düşüncenizi ülkenizi ve yaşayan insanları katmadan bitirseydiniz yorumunuzu siz şimdi bizi gerçekte tanıdığınız için mi bu düşüncede oldunuz?"

"EGONUZ İZİN VERMİYOR"

Şeyma Subaşı bu yoruma da "Gerçekten anliyorum sizi. Savunma iç güdülerinize engel olamıyorsunuz zordur gerçekten (kendimden biliyorum ama hakim olmak iyi hissetirir) ve egonuz da hiç izin vermiyor tabiki de yazılanı okuyup anlayıp geçip sadece hayatınızı gerçekten mutlu olduğunuz gibi yaşamaya" sözleri ile yanıt verdi.