Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Serik’de Açık Hava Sinema Günleri

Kültür Sanat

23 Ağustos 2017 Çarşamba 20:05:01

Serik’de Açık Hava Sinema Günleri

(IHA) Antalya’nın Serik ilçesinde ücretsiz olarak halka açılan ve Türk sinemasının başarılı yönetmenlerinin en beğenilen filmlerini gösterildiği “Açık Hava Sinema Günleri” Çınaraltı Meydanı’nda başladı.

Serik'de Açık Hava Sinema Günleri

Ancak açık hava sineması nostaljisi yaşanırken teknoloji değişti ve artık kullanımdan kalkan makaralı sinema makinesi yerini, bilgisayarlı projeksiyon cihazı, beyaz perdenin yerini de dijital perde aldı.

Her akşam saat 21.00’da düzenlenen programlarda vatandaşlara elediye tarafından ücretsiz olarak patlamış mısır ikram ediliyor. İlk gün “Babam ve oğlum” , ikinci gün de “Kayıp Kuzular” adlı animasyon çocuk filmi gösterime girdi. Filmi genç yaşlı çocuk yaklaşık 400 kişi izlerken ilk gün Belediye Başkan Çalık’ta izleyenlere eşlik etti.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Ramazan Çalık, Tüm sinemaseverleri etkinliğe davet etti. Çalık, “Son yılların beğeni toplayan filmlerinden oluşan bu etkinliğimizle, eski ve unutulmaya yüz tutmuş olan geleneklerden biri olan açık havada sinema kültürünü vatandaşlarımıza hatırlatmak ve bu geleneği devam ettirmek istiyoruz” dedi. Sinema Günleri yetişkin ve çocuk animasyon filmleri gösterimi yarın sona erecek.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı