Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Serdar Tuncer’in konuk olduğu Şiirlerle Osmanlı programı düzenlendi

Kültür Sanat

5 Ocak 2017 Perşembe 12:03:33

Son Güncelleme: 05/01/2017 12:05:35

Serdar Tuncer’in konuk olduğu Şiirlerle Osmanlı programı düzenlendi

Erciyes Üniversitesinde Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı müdürlük tarafından gerçekleştirilen, şair-sunucu Serdar Tuncer’in konuk olduğu Şiirlerle Osmanlı programı düzenlendi.

şiirlerle osmanlı serdar tuncer

Serdar Tuncer’in konuşmacı olarak katıldığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce organize edilen ‘Şiirlerle Osmanlı’ Erciyes Üniversitesin’de gerçekleştirildi.

Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi’nde Serdar Tuncer’in konuşmacı olarak katıldığı program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Daha sonra sahneye çıkan Serdar Tuncer, “Bütün bu terör eylemleri; öncesindeki 15 Temmuz, Gezi’si, 17 Aralık’ı, 7 Şubat’ı, 12 Eylül’ü gibi her bir günün bizi mahsun edecek bir öyküsü var artık.

Daha geriye gittiğinizde Abdülhamit Han’ın tahttan indirilmesi gibi birileri uğraşıyor. Niye? Biz Osmanlı torunuyuz diye. Problem şu, Osmanlı’yı bir biz tanımıyoruz.

Osmanlı padişahlarından Fatih, Yavuz ve Kanuni’nin şiirleri, divan şairlerinden daha fazla” diye konuştu.

Programda Cihan Yıldız ve orkestrası eşliğinde Osmanlı’yı anlatan şiirler okundu. Şiirlerle Osmanlı programına Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da katıldı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı