Türk televizyon ekranlarında son olarak Destan dizisindeki Alpagu Han karakteri ile karşımıza çıkan Selim Bayraktar, oyunculuğunu bir kez daha kanıtlamıştı.

Başarılı oyuncu, dizinin sezon finalinde diziden ayrıldı. Bu ayrılığın nedeni olarak da özel sebepleri işaret etti ve ayrıntı vermedi. Ancak dijital diziler için önemli açıklamalarda bulundu. Disney Plus, 14 Haziran'da Türkiye'de yayın hayatına başladı. Bayraktar, bu gibi platformlarda yayınlanan dizilerin de günümüzü gelecek nesillere aktarmak için çok büyük bir fırsat olduğuna değindi. Oyuncu, rekabetin daha iyi işler çıkaracağını söyledi. Bu yolla hem oyunculuklar gelişecek hem de hikâyeler güzelleşecek. 

Dolayısıyla geleceğe başarılı yapımlar bırakılacak. Selim Bayraktar, aynı zamanda Türk dizi sektörünün dünyada eşinin olmadığını belirtti. Bunun nedeni olarak da uzun çalışma saatlerini işaret etti. Uzun saatler boyunca çalışan oyuncuların, dayanıklılığı artıyor. Ancak uluslararası işler için dil bilmenin zorunluluğuna değindi. Türkiye'de çok değerli hikâyelerin bulunduğunu, bu hikâyelerin ortaya çıkarılması gerektiğini söyledi.

Disney Plus Nasıl Bir Platform?

Türkiye'de 14 Haziran'da yayın hayatına başlayan Disney Plus, bir dijital yayın platformudur. Hem yaptığı reklamlar hem de bünyesinde barındırdığı yapımlarla son dönemde çok dikkat çekmiştir. İçerisinde, kendi yapımları, haklarını satın aldığı 1000'den fazla film ve dizi, belgeli sunan platformda ayrıca Türkiye projeleri de yer alıyor. Türkiye pazarı için önemli olan Disney Plus'ın ilk Türk yapımı projesi Kaçış dizisidir. Disney Plus, başarılı bir tanıtım yapmıştır. Tanıtımlarında Türkiye'nin en başarılı ve popüler oyuncularına yer vermiştir. 
Cansu Dere, Can Yaman, Aras Bulut İynemli, Buğra Gülsoy, Aslı Evren, Hande Erçel, Eda Ece, Halit Ergenç ve Engin Akyürek gibi isimler tanıtımlarında yer almıştır. Şu an Türkiye'de Disney Plus dışında bulunan dijital dizi platformları vardır. Amazon Prime, Netflix, Exxen bu platformlardan biridir. Ancak Türkiye'de en çok tercih edilenlerden biri olan Netflix'in en dişli rakibi Disney Plus'tır. 

destan_dizisinin_alpagu_han_i_selim_bayraktar_kimdir_selim_bayraktar_aslen_nereli_kac_yasinda_h21348_ed7e5

Disney Plus da yerli yabancı ve orijinal birçok içeriği kullanıcıların hizmetine sunacağının reklamlarını yaptı. "Hayal ettiğinden daha fazlası" sloganı ile yola çıkan Disney Plus'ta neler olduğu ve kullanıcılarına daha farklı neler sunduğu merak ediliyor. 14 Haziran tarihinden itibaren de üyelik satın alan kullanıcılar, özelliklerini keşfetmeye çalışıyor.

Selim Bayraktar Kimdir?

Son dönemde Destan dizisindeki oyunculuğuyla dikkat çeken Selim Bayraktar, 17 Haziran 1975 Kerkük doğumludur. Babası Türk, annesi Kerküklüdür. İlkokul eğitimini Kerkük'te almasının ardından Türkiye'ye yerleşmiştir. Üniversite eğitimini Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde tamamlamıştır. Selim Bayraktar, üniversitenin ardından Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda sonrasında da Antalya Devlet Tiyatrosu'nda çalışmıştır. Tiyatro çok önemli oyunlarda başarılı bir oyunculuk sergilemiştir. 

Nihat Hatipoğlu'nun eşiyle pozu hayranlarını şaşırttı! Nihat Hatipoğlu'nun eşiyle pozu hayranlarını şaşırttı!

Oyuncunun televizyon ekranlarında yer aldığı ilk dizi ise 2006 yılında Köprü dizisi olmuştur. 2009 yılında da Bir Bulut Olsam dizisinde Mahmut Paşa karakterini üstlendi. Selim Bayraktar'ı üne kavuşturan yapım ise 2011 yılında yer aldığı Muhteşem Yüzyıl dizisi olmuştur. Canlandırdığı Sümbül Ağa karakteri, dizinin yayınlandığı dönem büyük ses getirmiştir. Ardından ise Gecenin Kraliçesi dizisinde Hakan ve Ufak Tefek Cinayetler dizisinde Edip karakteri ile ekranlarda izleyicilerin karşısına çıkmıştır. Selim Bayraktar dizi projelerinin yanı sıra sinema filmlerinde de yer almıştır. Romantik Komedi 2, Kırmızı, Aşk Sana Benzer ve Arada oyuncunun oynadığı filmlerden biridir. Selim Bayraktar, televizyonda son olarak Destan dizisiyle izleyiciyle buluşmuştur. Canlandırdığı Alpagu Han karakteriyle oyunculuğunu bir kez daha kanıtlayan Selim Bayraktar, sezon finaliyle diziye veda etmiştir.