Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Savcılıktan Vatan Şaşmaz davası için yayın yasağı kararı

Magazin

31 Ağustos 2017 Perşembe 11:10:03

Savcılıktan Vatan Şaşmaz davası için yayın yasağı kararı

Ünlü oyuncu ve sunucu Vatan Şaşmaz’ın eski manken Filiz Aker tarafından geçtiğimiz günlerde bir otel odasında öldürülmesinin yankıları sürerken, dava ilgili, soruşturma kapsamında çekilen fotoğraflar ve bilgiler için yayın yasağı getirildi.

Savcılıktan Vatan Şaşmaz davası için yayın yasağı kararı

Vatan Şaşmaz’ın İstanbul’da bulunan Conrad otel’de öldürülmesi basın’ın yakın markajı altında olması, soruşturmayı ilgilendiren bilgi ve belgelerin kamuoyuna ulaştırılması nedeni ile savcılık harekete geçti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmanın gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle olaya ilişkin görüntü ve haberlere yayın yasağı getirilmesi talebi kabul gördü.

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, Başsavcılığın talebi üzerine Şaşmaz ve Aker’in öldüğü olaya ilişkin basın ve yayın yasağı getirilmesine karar verdi. Kararda şu ifadelere yer verildi; “Soruşturma kapsamında ya da başka bir şekilde çekilen görüntülerin yazılı ve görsel medya-basın yayın araçlarıyla farklı kişiler-kurumlar tarafından paylaşıldığı, bu durumun soruşturmanın gizliliğini ihlal edebilecek nitelikte olabileceği nedeniyle yayın yasağı kararı verilerek hem soruşturmanın yasanın ön gördüğü şekilde yürütülmesi hem de ölenlerin kamuoyunca bilinen şahıslar olması, şüphelilerin yakalanmasının, irtibatlarının deşifre edilmesinin, olayın aydınlatılmasının engellenmesi dolayısıyla kamu düzeninin bozulması riskinin meydana geleceği dikkate alınarak basın ve yayın yasağı konulmasına..”

(DHA)

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı