Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Şahan Gökbakar’dan hayranlarına Recep İvedik 5 uyarısı!

Şahan Gökbakar'dan hayranlarına Recep İvedik 5 uyarısı!

Film Haberleri

19 Şubat 2017 Pazar 13:30:02

Şahan Gökbakar’dan hayranlarına Recep İvedik 5 uyarısı!

Geçtiğimiz Perşembe gibi sinema da izleyicisi ile buluşan ve daha yayınlanmadan fragmanda görünen sahneler nedeni ile tartışmalara konu alan Recep İvedik 5 ile ilgili Şahan Gökbakar’dan yasal bir uyarı geldi.

Şahan Gökbakar'dan hayranlarına Recep İvedik 5 uyarısı!

30 milyona yakın izlenme elde eden Recep İvedik 5 fragmanının yayınlandığı platform olan Youtube’da ki reklamlardan yaklaşık 20 bin TL gelir elden eden Şahan Gökbakar, vizyona giren filmi için yasal uyarılarda bulundu.

Malum olduğu üzere vizyona giren filmlerin sosyal mecralara, hatta izleme sitelerine düşmesi, film içerisinde ki sahnelerin paylaşılması film yapımcılarını en çok zorlayan durumlar arasında yer alıyor.

Öyle ki filmin gizliliği ve gizemi, bu gibi paylaşımlar nedeni ile etkilenip prodüksiyonel yapımlar için harcanan masrafları da riske atıyor.

Bu durumun önüne geçmek isteyen Şahan Gökbakar ve ekibi, gerek sinema salonlarında bu gibi çekimlerin gerçekleştirilmemesi için yerleştirdiği ekipler, gerekse de sosyal medya sitelerini takip eden ekibi ile birlikte bu tür paylaşımları ve kayıtları yapan kişileri tespit etmek için yoğun çaba sarf ediyor.

Şahan Gökbakar, bu önlemi ile ilgili de duyarlı olunması adına sosyal medya hesabından bir mesaj yayınladı. İşte o uyarısı:

“Değerli Instagram kullanıcıları seyircilerimiz, heyecanınızı ve iyi niyetinizi anlıyorum. Ancak filmden çektiğiniz videoları sosyal medya üzerinden (facebook, instagram, Twitter, periscope) yayınlamanız uygun değildir. Herkesi baştan uyarmış olayım. Ciddi bir ekip bu işi takip ediyor ve hukuki yollar kullanılıyor. Lütfen bu konuda empati yapalım ve özenli olalım. Anlayışınıza şimdiden çok teşekkür ederim.”

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı