Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

RTÜK, Müge Anlı’ya son dönemlerin en yüksek cezasını kesti

Televizyon

30 Ocak 2017 Pazartesi 00:35:14

RTÜK, Müge Anlı’ya son dönemlerin en yüksek cezasını kesti

Atv ekranlarında yayınlanan reyting rekortmeni programı Müge Anlı ile Tatlı Sert programına rekor sayılabilecek bir miktarda para cezası kesildi.

RTÜK, Müge Anlı'ya son dönemlerin en yüksek cezasını kesti

CHP İzmir Milletvekili Zeynep Altıok’un şikayeti sonrası, oy çokluğu ile kesilen cezanın miktarın, uzun süredir bir programa verilen en yüksek ceza olduğu söylenebilir.

Bir kaç ay önce Türkiye’nin gündemini meşgul eden seri katil Atalay Filiz, Müge Anlı’nın programı ile duyurulmuş ve yakalanma sürecinde programın büyük katkıları olmuştu.

Seri katil Filiz’in ülkeyi terkedememesi için, yurt dışına çıkışı sağlayan insan kaçakçıları ile programında telefon bağlantısı kurarak, Atalay’ın kaçmasına izin vermeyin şeklinde yaptığı telefon konuşması programın ve Atv’nin başına iş açtı.

Telefonla görüştüğü kaçakçılarda, kendi adlarına Atalay Filiz’in ülkeden kaçmasına yardımcı olmayacaklarını söylemişlerdi.

İşte bu telefon konuşması Zeynep Altıok’un da şikayeti ile değerlendirmeye alındı ve sonuç olarak oy çokluğu ile Müge Anlı’nın programına tam 1 milyon 320 bin TL para cezası kesildi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Televizyon

Yukarı