Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Recep İvedik 5’den o boks sahnesi ile çıkarıldı

Film Haberleri

19 Ocak 2017 Perşembe 13:29:19

Recep İvedik 5’den o boks sahnesi ile çıkarıldı

Recep İvedik 5’in fragmanının yayınlanması ile birlikte yeni filmin nasıl olacağından daha çok Azeri bir boksör ile Recep İvedik’in münakaşası tartışmalara konu olmuştu.

Recep İvedik 5'den o boks sahnesi ile çıkarıldı

Azeri asıllı bir Türk profesörünün eleştirisi ile başlayan polemik büyüyüp gitmişti. 2 vatan tek millet olarak görülen Azerbaycan ve Türk vatandaşlığı gerçeği ortada iken, bir Azeri boksör ile kavga sahnesinin kullanılmış olması bu eleştirilerin odak noktası idi.

Bu konu ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Gökbakar, daha sonradan bu eleştirilere son vermek adına bir açıklama yaptı.

Şahan Gökbakar’ın, Recep İvedik 5’de ki o sahne ile ilgili yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Herkese merhabalar. Recep İvedik 5’in fragramanını yayınladık 2 gün evvel ve çok büyük bir ilgiyle bizi karşıladınız 10 milyon aşkın bir izlenmeyle şu anda bizi onurlandırdınız çok teşekkür ederiz. 2. konuysa fragmandan bir sahneyle ilgili çirkin bir polemik başladı. Ben filmlerimi gülmek ve güldürmek için yapıyorum her zaman da böyle yaptım. Dolayısıyla bir tek Azerbaycan Türkü kardeşimin hoşnutsuzluğu benim gönlümü yaralar, benim de hoşuma gitmez. Seve seve bu bölümden bu sahneyi çıkartıyorum. Böylece kardeşliğimin, dostluğumun bir kanıtı olsun bu size, art niyetle filmin üzerine gitmeye çalışan insanların da oyunu bozulmuş olsun. Hepinizi seviyorum, hakkınızı helal edin. Tüm Türk milletini saygıyla selamlıyorum.”

Gökbakar’ın bu kararı sonrası, tartışmaları başlatan Profesör Aygün Attar teşekkürlerini iletti.

Attar’ın da bu durum ile ilgili yayınladığı mesajıda şu şekilde: “Aynı mertçe dayanışmayı sinema salonlarında Azerbaycan seyircisinden Recep İvedik -5 filmi için göstermesini bekliyoruz. Bu konunun gündeme gelmesinde endişelerimizin kamuoyunda karşılık bulmasında emek veren tüm değerli ve iyi niyetli insanlarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Filmdeki Azerbaycan – Türkiye rekabeti sahnesi yerini kamuoyunun duyarlığı ve Şahan beyin hassasiyeti sayesine her zaman olduğu gibi bir millet iki devletin sadakati sahnesine bıraktı. Tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi iki devlet arasında yarışma zarureti hasıl olduğu spor müsabakalarında olduğu gibi finalde sevgi ile alkışlıyoruz bir birimizi. Bir ananın iki oğlu olarak sarılarak tabi ki. Öte yandan Bu sahnede bizimle aynı hassasiyeti gösteren AK Parti Milletvekili Necdet Ünivar’a da teşekkür ederiz” dedi.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı