Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Prizren Türk Film Festivali’nde Ediz Hun’a ödül

Kültür Sanat

9 Eylül 2017 Cumartesi 12:14:40

Prizren Türk Film Festivali’nde Ediz Hun’a ödül

Kosova Prizren’de gerçekleştirilen “Prizren Türk Film Festivali” galası gerçekleştirilirken, Türk sinemasının efsane isimlerinden Ediz Hun’a da ‘Yaşam Boyu Başarı’ ödülü verildi.

Prizren Türk Film Festivali'nde Ediz Hun'a ödül

Dedemin İnsanları’nın yönetmeni Çağan Irmak ve başrol oyuncularından Yiğit Özşener, konukları selamlayarak açılışı yapılan Gala, T.C. Prizren Başkonsolosu Selen Evcit’in sahipliğinde gerçekleşti.

140’ın üzerinde filmde rol alan usta oyuncu Ediz Hun, Yaşam Boyu Başarı Ödülü alırken, ödülünü T.C. Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç verdi. Ödülünü almak için sahneye çıkan Hun, “Sinemasına hayranlık duyduğum sevgili Çağan Irmak ve Yiğit Özşener kardeşimle birlikte bu güzellikleri paylaştığım için kendilerine teşekkür ediyorum. Prizrenliler’e de en içten sevgilerimi iletiyorum” dedi.

Usta yönetmen Çağan Irmak da, “Dedemle benim hayat hikayem olan Dedemin İnsanları bizim ortak özlemlerimizin, ortak acılarımızın, ortak sevinçlerimizin hikayesi. Ne olursa olsun sonunda mutlu olun. Kaybettiğimiz herkes bizi burada görüyor, duyuyor. Sizlerin mutlu olması için ne mümkünse yaptım ve öyle bitirdim filmi” açıklamasında bulundu.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı