Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Pelin Batu’dan duygulandıran açıklama

Özel Haber

6 Nisan 2017 Perşembe 17:11:17

Pelin Batu’dan duygulandıran açıklama

Diplomat İnal Batu’nun kızı olan, program sunucusu ve yazar Pelin Batu, geçtiğimiz gün, sanatçılar tarafından düzenlenen ‘HAYIR’ kampanyasına konuşmacı olarak katıldı.

Pelin Batu'dan duygulandıran açıklama

Partili Cumhurbaşkanlığı sistemini destekleyen, Habertürk ve Milliyet gibi markalarda köşe yazarlığı ve program sunuculuğu yapan Pelin Batu, 250 sanatçının katıldığı ‘HAYIR’ programına gelebilmek için annesine yalan söylediğini itiraf etti.

Oyuncu, ressam, yazar, yönetmen ve müzisyenlerin katıldığı programda duygusal bir konuşma yapan Pelin Batu, şu sözleri sarfetti:

“Ben buraya gelirken anneme yalan söyledim. Bunu söylerken gözlerim doluyor, çok üzülüyorum. Niye söyledim anneme; şiirlerimi başmak için fotokopiciye gideceğim dedim. Çünkü annem benim için korkuyor. Kızının hapse girmesinden korkuyor. Kızının sokakta vurulmasından korkuyor. Ben ‘Hayır’ diyorum. Çünkü bu kadar çok annenin korkmasından içim ağlıyor artık. Bugün haberleri izlerken de böyle ağladığım gibi ağlıyorum. Her gün çocuklar ölüyor hiçbir şey yapamıyoruz. Her gün arkadaşlarımız, hocalarım, gazeteci arkadaşlarım içeri giriyor, hiçbir şey yapamıyoruz. Sadece izleyiciyiz. Ben izleyici olmaktan bıktım. Gece yattığımda arkadaşlarım için ne yapabilirim diyorum, müthiş suçluluk duyuyorum ve hiçbir şey yapamıyorum. Kendi korktuğumdan değil, ben korkmuyorum; ama ben annem için korkuyorum. Çünkü annemin içi parçalanıyor kızının başına bir şey geleceği için. Dolayasıyla ‘Hayır’ diyorum; çünkü bu ülkeyi çok seviyorum, vicdanlı bir insanım.”

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Özel Haber

Yukarı