Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Payidar Tüfekçioğlu’na sosyal medyadan veda

Yaşam

18 Mayıs 2017 Perşembe 13:27:19

Payidar Tüfekçioğlu’na sosyal medyadan veda

Usta sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu Payidar Tüfekçioğlu, geçtiğimiz gün bir süredir tedavi gördüğü hastanede 55 yaşında gözlerini hayata yumdu.

Payidar Tüfekçioğlu'na sosyal medyadan veda

İstanbul Devlet Tiyatroları’nın hesabından yapılan duyuru ile vefat ettiği öğrenilen usta oyuncunun, karaciğer nakli için donör bekliyordu.

“Değerli oyuncumuz sevgili Payidar Tüfekçioğlu’nu kaybettik, acımız sonsuzdur.” notu ile duyurulan vefat sonrasında, sanat camiası da yasa boğuldu.

Sosyal medya üzerinden de bir çok ünlü isim Payidar Tüfekçioğlu’nu uğurlayan, üzüntülerini dile getiren mesajlar yayınladı.

Özellikle Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde canlandırdığı karakter ile hafızalara kazınan usta oyuncu, daha sonra Acayip Hikayeler, Sudan Bıkmış Balıklar, Yunus Emre gibi dizilerde rol alarak, izleyiciler ile buluşmuştu.

Seslendirme olarak da pek çok başarılı çalışması bulunan Tüfekçioğlu, Deli Yürek’de Kenan İmirzalıoğlu’nu da seslendirmişti. Bunun dışında Sylvester Stallone, Bruce Willis, Samuel L. Jackson, Morgan Freeman, Clint Eastwood, Alain Delon, Marcello Mastroianni, Yul Brayner, Paul Newman gibi dünyaca ünlü isimlerin seslendirmesini de yapmıştı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Yaşam

Yukarı