Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Panik Atak, Mahir Atak bugün sahneleniyor

Kültür Sanat

21 Ocak 2017 Cumartesi 11:53:03

Son Güncelleme: 21/01/2017 11:53:11

Panik Atak, Mahir Atak bugün sahneleniyor

Son dönemlerin yaygın hastalıkları arasında yer alan ‘Panik Atak’ın nedenlerini irdeleyen, takıntılı karakterlerin konu alındığı tiyatro oyunu bugün Bağcılar Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi’nde sahnelenecek.

Panik Atak, Mahir Atak bugün sahneleniyor

Panik Atak Mahir Atak adı verilen oyun, Kendini boşlukta hisseden, takıntılarından kurtulamayan, kendinden çıkamayan, kaygılı, endişeli insanların iletişimsizliklerini üzerinde duruyor.

Güncel hayatın içindeki takıntıları, sıkıntıları, yoksunluk ve özgüvensiz sıradan insanların amaçsızlıklarını sahneliyor. Bu oyun; Mahir Atak ile birlikte kendinden çıkamamış, sorunlu, takıntılarından kurtulamamış kadınların hikayelerini de farklı bir boyuta taşıyor.

Milyonlarca insanın yaşadığı panik atak sendromları, sosyal sorumluluk projesi olarak sunuldu. Bu proje, tiyatroda sahnelenerek, insanların birebir kendileriyle yüzleşmelerini sağlamak amacındadır. Bu sebeple oyun, bir sosyal sorumluluk projesi olarak tiyatroya uyarlandı. Burada esas amaç, panik atak hastalarının hayatla iletişimini nasıl kopardığı, ne gibi zorluklarla karşılaştığı, yakın çevresi tarafından anlaşılamama dertlerinden kaynaklı düşülen durumları anlatmak ve panik atak hastalığını bir nebze de olsa anlaşılır kılmaktır.

Oyunun senaryosu ve yönetmenliğini Şerafettin Kaya’nın üstlendiği oyun da, Ekin Bulut,Yasemin Yeşilgöz, Ayşe Taştemel, Çiğdem Sakarya, Gamze Avcı, Tuğba Ogüç, Nezahat Bolat ve Yeliz Kömürcü sahnede olacak.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Bağcılar Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi’nde sahnelenecek oyun 21 Ocak Cumartesi günü 20.00’da başlayacak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı