Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Oyuncu Carrie Fisher hayatını kaybetti

Magazin

27 Aralık 2016 Salı 22:14:24

Son Güncelleme: 27/12/2016 22:14:36

Oyuncu Carrie Fisher hayatını kaybetti

Geçtiğimiz günlerde uçakta kalp krizi geçiren Star Wars filminin Prenses Leila’sı ABD’li oyuncu Carrie Fisher hayatını kaybetti.

carrie fisher hayatını kaybetti

23 Aralık 2016’da Londra’dan Los Angeles’a yolculuk yaptığı uçuşta ciddi bir kalp krizi geçirerek, California’da yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan sanatçı tedavilere yanıt vermeyen, Star Wars serilerinde canlandırdığı Prenses Leia karakteri ile hafızalara kazınan 60 yaşındaki ABD’li usta oyuncu Carrie Fisher, hayatını kaybetti.

Son olarak geçen sene bu zamanlar vizyona giren Star Wars Bölüm 7: Güç Uyanıyor filminde eski rolünü tekrar canlandıran Fisher, seneye vizyona girecek olan devam filmi Bölüm 8’in çekimlerine de devam ediyordu.

Carrie Fisher’ın Kariyeri:

Central School of Spench and Drama okulunda 18 ay eğitim gördü. İlk filmi Shampoo’da (1975) Warren Beatty ve Julie Christie ile rol aldı. Ardından 1977 yılında George Lucas’ın klasikleşmiş efsane bilim-kurgu serisi Star Wars’ın orijinal üçlemesi A New Hope, The Empire Strikes Back ve Return of the Jedi’da ve The Force Awakens’da Prenses Leia Organa|General Leia Organa karakterini canlandırarak kariyerindeki en büyük rolünü üstlendi. Bu rol ile dünya çapında tanınan bir oyuncu oldu.

Bu filmden sonra Dan Aykroyd ve John Belushi oynadığı John Landis’in yönettiği 1980 tarihli Cazcı Kardeşler-“Blues Brothers” filminde oynadı.

1986 yılında Hannah ve Kızkardeşleri filminde boy gösterdi. The Burbs adlı filmde Tom Hanks ile beraber oynadı.

1990’da Mely Streep, Shirley McLaine ve Dennis Quaid’ın oynadığı Postcards from the Edge adlı filmin senaryosunu yazdı.

Müzisyen Paul Simon sadece bir yıl evli kaldı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Magazin

Yukarı