Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Onur Tan’dan sımsıcak bir aile filmi: “Bal Kaymak”

Film Haberleri

18 Ağustos 2017 Cuma 13:05:43

Onur Tan’dan sımsıcak bir aile filmi: “Bal Kaymak”

Atv ekranlarında reyting rekorları kıran Oktay Kaynarca, Tarık Ünlüoğlu, Deniz Çakır gibi isimlerin başrollerini paylaştığı Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın başarılı yönetmeni Onur Tan, sımsıcak bir aile filmi çekiyor.

Onur Tan'dan sımsıcak bir aile filmi: "Bal Kaymak"

Onur Tan, çekimleri Makedonya’da yapılan, aile filmi Bal Kaymak’da yönetmenliğini üstlendiği Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın pek çok oyuncusuna da yer verdi.

Kurtlar Vadisi’nde ki Testere Necmi rolü ile akıllara kazınan, EDHO’nun ise Ünal Bey’i Tarık Ünlüoğlu, Kurtlar Vadisi’nin Abdülheyi ve EDHO’nun Fahri’si, EDHO’nun valide sultanı Hayriye Çakırbeyli’yi canlandıran Sabina Toziya ve Alpaslan’ı Yunus Emre Yıldırımer filmdeki EDHO oyuncularından.

Bu isimlerin yanı sıra, final yapan Anne dizisinde ki başarılı oyunculuğu ile minik oyuncu Beren Gökyıldız, Filiz Ahmet ve Melisa Yıldırımer’da oyuncu kadrosunda yer alırken, usta yönetmen’in oğlu Ömer Tan’da filmde rol alıyor.

Film’i ile ilgili konuşan başarılı yönetmen, çekimlerin neden Makedonya’da yapıldığı, köpek oyuncu, kendine oğluna rol vermesi gibi konularda açıklamada bulundu.

“Eskiden pazar sabahları izlediğimiz Walt Disney filmleri tadında, yediden yetmişe herkesin izleyebileceği çok sıcak bir aile filmi, bir aile masalı çekiyoruz. Çok uzun zamandır aile filmi eksikliği vardı. Artık çocuklarımız doğadan uzak, teknolojiyle iç içe, ellerinde tabletlerle ve cep telefonlarıyla büyüyor. Bu filmde tabiatın içinde, daha önce görmediğimiz manzaralar eşliğinde, özlemini duyduğumuz o sıcak aile ortamını yansıtacağız. Çekim mekanı olarak özellikle Makedonya’yı seçtim. Daha önce geldim, gördüm ve bu coğrafyayı çok sevdim” dedi.

Çekimleri bayrama kadar tamamlamaya çalışacaklarını belirten Onur Tan, oğlu Ömer’in oyunculuk macerası için de şunları söyledi:

“Ömer oynamayı çok istedi. Yapabileceğini söyledi. İnancımı da boşa çıkarmadı. Çok başarılı. Ben de şaşkınım.”

Ünlü yönetmen filmde ayrıca Saint Bernand cinsi bir köpeği de oynattıklarını anlattı ve Amsterdam’dan getirilen, Dobro adlı masal kahramanını oynayan köpeğin Avrupa’nın En Güzel Köpeği unvanının da sahip dedi.”

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Film Haberleri

Yukarı