Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Muzaffer İzgü’nün adını Anaokulu’na verecekler

Kültür Sanat

29 Ağustos 2017 Salı 16:32:41

Muzaffer İzgü’nün adını Anaokulu’na verecekler

Önceki gün hayatını kaybeden Türkiye’nin en önemli yazarlarından Muzaffer İzgü, Karşıyaka’da yaşatılacak. Karşıyaka Belediyesi, Mustafa Kemal Mahallesi’de yeni açacağı anaokuluna usta yazarın ismini verecek.

Muzaffer İzgü’nün adını Anaokulu'na verecekler

Karşıyaka Belediyesi, çoğunluğu çocuklara yönelik 150’ye yakın kitap yazan ve önceki gün yaşamını yitiren Muzaffer İzgü’nün hatırasını ilçede yaşatacak. Belediye, Mustafa Kemal Mahallesi’nde yapımı tamamlanma noktasına gelen yeni okul öncesi eğitim tesisine Muzaffer İzgü’nün adını verecek. Çocuklar, usta yazarın kitaplarını okuyarak yaşama hazırlanacak. İzgü’nün isminin anaokuluna verilmesi için belediye meclisinin ilk toplantısında karar alınacak.

Çok yakışacak

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Edebiyatımızın çok değerli bir ustasını, çocuklara okumayı sevdiren bir kahramanı, bir Cumhuriyet aydınını yitirmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Muzaffer İzgü aramızdan ayrılsa da adı, eserleri ve insanlığı sonsuza kadar sevgiyle yaşayacak, saygıyla anılacaktır. Biz de Karşıyaka Belediyesi olarak bu değerli ismi yeni inşa ettiğimiz anaokulunda ölümsüzleştireceğiz. Mustafa Kemal Mahallemizdeki anaokulumuzu Eylül ayında hizmete açacağız. İsmi gibi güzel mahallemize çok yakışır bir anaokulu olacak. Mustafa Kemal ile özdeşleşen Muzaffer İzgü’nün adını anaokulumuza vermek de bizim için ayrı bir mutluluk ve onur olacak. Şimdiden Karşıyakamızın çocuklarına hayırlı olsun” dedi.

Yeni dönemde açılıyor

Karşıyaka Belediyesi tarafından Mustafa Kemal Mahallesi, Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde inşa edilen anaokulu, yeni eğitim yılında hizmete girecek. Modern eğitim yuvası, toplam 624 metrekare kullanım alanına sahip olacak. İki katlı binada grup odaları, etkinlik alanı, oyun bahçesi, uyku odaları ve yemekhane gibi bölümler bulunacak. Mavişehir’de yine tamamlanma aşamasına gelen diğer yeni anaokulu ile birlikte, Karşıyaka Belediyesine ait okul öncesi eğitim kurumlarının sayısı 7’ye çıkarılacak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı