Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Müslüm Gürses, Ustaya Saygı konserinde anılacak

Kültür Sanat

23 Ağustos 2017 Çarşamba 08:30:46

Son Güncelleme: 23/08/2017 04:18:50

Müslüm Gürses, Ustaya Saygı konserinde anılacak

Bu yıl 6’ıncısı düzenlenecek olan Uluslararası Klarnet Festivali kapsamında gerçekleştirilecek olan Ustaya Saygı konserinde, arabesk müziğinin unutulmaz isimlerinden Müslüm Gürses anılacak.

Müslüm Gürses, Ustaya Saygı konserinde anılacak

Festivalde bu yılın anma töreni 4 yıl önce hayatını kaybeden ‘Baba’ lakaplı, usta sanatçı Müslüm Gürses için düzenlenecek.

8-17 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan festivalin sanat yönetmenliğini Serkan Çağrı üstlenecek. 13 Eylül 2017’de Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılacak olan ‘Ustaya Saygı’ konserinin müzik direktörlüğünü İskender Paydaş, sunuculuğunu da Hakan Bilgin yapacak.

Ustaya Saygı konseri ile ilgili konuşan Serkan Çağrı, “Her yıl bir ustamızı anıyoruz. Müslüm Gürses, belli bir dönem sadece toplumun bazı kesiminin takip ettiği sanatçıyken, sonrasında genelini kucaklayan isim oldu. Onun şarkılarını tekrar yorumlama cesaretine girmek bile heyecan verici” dedi.

Ustaya Saygı konserinde, Hakan Aysev, Alişan Göksu, Aslı Demirer, Burhan Bayar, İntizar, İpek Açar, Ozan Ünlü, Öykü Gürman ve Şebnem Keskin Gürses, Müslüm Baba’nın şarkılarını okuyacak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Kültür Sanat

Yukarı