Bizimle iletişime geç
Sine Haber

Sine Haber

Muhteşem Yüzyıl Kösem, Şili’de zirveye ortak oldu

Dizi Haberleri

14 Ocak 2017 Cumartesi 08:20:23

Son Güncelleme: 14/01/2017 08:20:29

Muhteşem Yüzyıl Kösem, Şili’de zirveye ortak oldu

Sultan Süleyman’ın dönemini konu alan, Muhteşem Yüzyıl’ın ilk serisi de başta Orta Doğu olmak üzere Dünya’nın pek çok ülkesine ihraç edilmiş ve büyük bir izlenme elde etmişti.

Muhteşem Yüzyıl Kösem, Şili'de zirveye ortak oldu

TIMS Prodüksiyonun, Osmanlı dönemine ait yapıma “Muhteşem Yüzyıl Kösem” adı ile devam ettiği, Bağdat Fatihi IV. Murat’ın dönemini konu alan Fox’un dizisi de aynı başarıyı sürdürmeye devam ediyor.

Her ne kadar Türkiye’de beklenen reytinglere ulaşamasa da ve hakkında erken final yapacak iddiaları dolansa da dizinin yurt dışı pazarında büyük ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Şili’de ‘Un Diablo Con Angel’ adı ile yayın yapan ve en çok izlenen yapımlardan biri olan dizi ile kıyasıya rekabete girişen Muhteşem Yüzyıl Kösem, ratinglerde Şili’nin dizisini geçerek zirveye oturdu.

55 ülkede gösterilen Muhteşem Yüzyıl Kösem’in aynı başarıyı diğer ülkelerde de göstereceği umuluyor.

Birleşik Arap Emirlikleri menşeli, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da hizmet veren kanal platformu OSN tarafından, 2 milyonun üzerinde takipçiye sahip olan ‘sosyal medya fenomenleri’ne yönelik verdiği yemeğe, dizinin başrolü Nurgül Yeşilçay’ı da davet ettiler.

Toplam 26 ülkede yayın yapan ve 10 milyon müşteriye sahip OSN’de, Muhteşem Yüzyıl Kösem’in 2.sezonu 15 Ocak’ta izleyiciler ile buluşacak.

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla Dizi Haberleri

Yukarı